Ekonomika

photo
photo

Drošāka interneta centrs: Latvijas interneta lietotāji tiešsaistē ir lētticīgi un rīkojas nedroši

Lai arī masu medijos regulāri izskan informācija par krāpšanas gadījumiem internetā, Latvijas iedzīvotāji tiešsaistē turpina ticēt neticamiem piedāvājumiem un rīkoties nedroši, šodien informējot par kiberdrošības tēmai veltītu sociālo eksperimentu rezultātiem, žurnālistiem sacīja Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska.
01.01.1970 02:00

photo

Federācija: Atjaunojamās enerģijas nozarē jāveicina nevis subsīdijas, bet papildu elektroenerģijas tirgus mehānismus

Atjaunojamās enerģijas nozares un sabiedrības interesēs ir veicināt nevis subsīdijas, bet papildu elektroenerģijas tirgus mehānismus, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācijā (LAEF).
01.01.1970 02:00

photo

"Bite": Vidzemē mobilo internetu visaktīvāk izmanto Lielvārdes novada iedzīvotāji

Viens Lielvārdes novada iedzīvotājs ik mēnesi mobilo sakaru operatora "Bite Latvija" ("Bite") tīklā iztērē vidēji 4,2 gigabaitus (GB) mobilo datu, un tas ir augstākais rādītājs starp Vidzemē esošajiem novadiem, aģentūru LETA informēja "Bites" pārstāvji.
01.01.1970 02:00

photo

"airBaltic" pakāpeniski atsāk lidojumus ar CS300 gaisa kuģiem; līdz dienas beigām ierindā varētu būt visi

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" pakāpeniski atsāk lidojumus ar "Bombardier" CS300 lidmašīnām, aģentūrai LETA pauda uzņēmuma pārstāve Alise Briede.
01.01.1970 02:00

photo

Turpmāk visos "Pasažieru vilciena" vilcienos būs pieejams bezmaksas bezvadu internets

Turpmāk visos AS "Pasažieru vilciens" vilcienos būs pieejams bezmaksas bezvadu internets, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmuma pārstāvis Egons Ālers.
01.01.1970 02:00

photo

Ārlietu ministrija piešķir līdzfinansējumu pieciem attīstības sadarbības un globālās izglītības projektiem

Ārlietu ministrija piešķir līdzfinansējumu pieciem attīstības sadarbības un globālās izglītības projektiem, aģentūru LETA informēja ministrijā.
20.10.2017 16:41

photo

Mūrniece: Latvijas un Vjetnamas uzņēmējiem paplašinās iespējas izmantot tirdzniecības sadarbības potenciālu

Tagad, kad parakstīts līgums par dubultās nodokļu uzlikšanas novēršanu, Latvijas un Vjetnamas uzņēmējiem paplašinās iespējas izmantot tirdzniecības sadarbības potenciālu, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), parlamentā tiekoties ar Vjetnamas viceprezidenti Danu Thingokthiņu.
20.10.2017 14:18

photo

Rēķinot pēc ES metodēm, Latvijā valsts budžetā pērn bija pārpalikums 0,04% apmērā no IKP

Pagājušajā gadā, rēķinot atbilstoši Eiropas kontu sistēmas (EKS 2010) metodoloģijai, Latvijas valsts budžetā bija pārpalikums 9,5 miljoni eiro jeb 0,04% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) piektdien publicētie jaunākie dati par valsts budžeta deficīta un valsts parāda notifikācijas rezultātiem.
20.10.2017 13:26

photo

Rimšēvičs: Ir pēdējais laiks sākt domāt, kā labāk apsaimniekot pieejamos resursus, nevis prasīt papildu naudu

Ir pēdējais laiks sākt domāt par to, kā labāk apsaimniekot valstī esošos resursus, nevis prasīt papildu naudu, forumā "Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji." sacīja Latvijas Bankas (LB) prezidents Ilmārs Rimšēvičs.
20.10.2017 13:00

photo

Speciālists: Neviena cita slimība valstī nenodara tik lielus zaudējumus ekonomikai un labklājībai kā gripa

Neviena cita slimība valstī nenodara tik lielus zaudējumus ekonomikai un labklājībai kā gripa, šodien preses konferencē par gripu teica Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
19.10.2017 13:09

photo

Saeima noraida opozīcijas pieprasījumu Čakšai par pacientu līdzmaksājumiem

Saeima šodien noraidīja opozīcijas deputātu pieprasījumu veselības ministrei Andai Čakšai skaidrot, vai pēc Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) rekomendācijām Veselības ministrija (VM) samazinās pacientu līdzmaksājumus.
19.10.2017 10:08

photo

Latvijas lielāko pelnītāju vidū šogad pirmo reizi iekļuvis arī Šlesera dēls, nopelnot 10,8 miljonus eiro

Latvijas lielāko pelnītāju vidū šogad pirmo reizi iekļuvis bijušā politiķa Aināra Šlesera dēls Edvards, nopelnot 10,787 miljonus eiro, liecina laikraksta "Dienas Bizness" izdotais ikgadējais žurnāls "100 Latvijas lielākie pelnītāji".
19.10.2017 08:10

photo

LDz: Lietuvas retorika par Reņģes posmu saprotama - kaimiņvalsts mediji vēsta par soda segšanu no nodokļu maksātāju kabatas

Lietuvas retorika, ka AS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) nav pamata pieprasīt kompensāciju par Mažeiķu-Reņģes posma nojaukšanu, ir saprotama, jo kaimiņvalsts mediji vēsta par iespējamu soda naudas segšanu no nodokļu maksātāju kabatas, aģentūrai LETA sacīja LDz pārstāvis Māris Ozols.
19.10.2017 08:07

photo

Eiropas arodbiedrību līderi aicina risināt algu atšķirības starp Austrumiem un Rietumiem

Eiropas Savienībai (ES) jārisina algu atšķirības starp Austrumiem un Rietumiem un taisnīgi jāpārvalda pārmaiņas, šodien Briselē Trīspusējā sociālajā samitā pauda Eiropas Arodbiedrību konfederācijas (ETUC) ģenerālsekretārs Luka Visentini.
18.10.2017 17:37

photo

VID nodokļu parādus dzēš tikai pēc tam, kad veiktas visas likumā paredzētās piedziņas darbības

Valsts ieņēmumu dienests (VID) koncentrējas uz reālo nodokļu parādu atgūšanu, bet nepiedzenamos nodokļu parādus privātpersonām un komersantiem VID dzēš tikai pēc tam, kad administratīvā procesa ceļā ir veiktas visas likumā paredzētās piedziņas darbības, lai tomēr panāktu nodokļu parādu ieskaitīšanu valsts budžetā, aģentūru LETA informēja VID.
18.10.2017 17:32