Kultūra

photo
photo

LNB notiks Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas skolas pūtēju orķestra 70 gadu jubilejas koncerts

30.aprīlī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē norisināsies Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas pūtēju orķestra 70 gadu jubilejas koncerts, informē orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Jānis Retenais.

photo

►Noskaties pirmo YouTube video, kas ievietots pirms 12 gadiem!

23. aprīli var uzskatīt par YouTube dzimšanas dienu, jo tieši šajā datumā pirms 12 gadiem patlaban tik populārajā video platformā YouTube ievietots pirmais video.
01.01.1970 02:00

photo

Par "Mobilly" pakalpojumiem "Bite" klienti varēs samaksāt ikmēneša rēķinā

Mobilo sakaru operatora "Bite Latvija" ("Bite") klienti turpmāk maksu par mobilo maksājumu pakalpojumu sniedzēja "Mobilly" pakalpojumiem varēs pievienot ikmēneša "Bite" rēķinam, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.
01.01.1970 02:00

photo

"Cisco": Kibernoziedznieki atgriežas pie "klasiskajiem" kiberuzbrukumu paņēmieniem

Liels izmantoto kiberdrošības produktu skaits, to vājā saderība un labi apmācītu drošības speciālistu trūkums rada plaisas kiberaizsardzības sistēmās, kas ļauj kibernoziedzniekiem sasniegt savus mērķus arī ar tādiem "klasiskiem" paņēmieniem, kā kaitīgā reklāmprogrammatūra vai surogātpasts, teikts tehnoloģiju uzņēmuma "Cisco" desmitajā ikgadējā drošības ziņojumā.
01.01.1970 02:00

photo

SPRK: Labāko mobilā interneta vidējo lejupielādes ātrumu Latvijā nodrošina "Tele2"; Rīgā - LMT

Labāko mobilā interneta vidējo lejupielādes ātrumu Latvijā nodrošina "Tele2", tādējādi apsteidzot aizvadīto gadu līderi "Latvijas Mobilo telefonu" (LMT), kas aizvien nodrošina labāko mobilā interneta vidējo lejupielādes ātrumu Rīgā, teikts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitātes pārskatā par 2016.gadu.
01.01.1970 02:00

photo

Troļļi uzbrukuši latviešu elfiem un sakāvuši tos vēl pirms īstās kaujas

"Elfu" nodaļai cīņas sākums ar tā dēvētajiem "interneta troļļiem" izvērties visai neveiksmīgs. Brīvprātīgie, kas šajā nodaļā pieteikušies, ātri izskaitļoti, un pret tiem sākušies individuāli "troļļu" uzbrukumi. Interneta "elfu" idejas autoram, bijušajam Ārlietu ministrijas darbiniekam un diplomātam Ingmāram Biseniekam, lai izvairītos no turpmākās vajāšanas, nācies pat slēgt "elfu" grupai izveidoto Facebook lapu. Par to viņš pastāstījis intervijā radio Baltkom, vēsta Mixnews.
01.01.1970 02:00

photo

Izstāžu zālē ''Rīgas mākslas telpa'' būs apskatāma starptautiska ceļojoša porcelāna izstāde

Izstāžu zāles "Rīgas mākslas telpa" Intro zālē no 7.aprīļa līdz 18.jūnijam būs apskatāma starptautiska ceļojoša izstāde "No baroka līdz mūsdienām. Eiropas kultūra un dzīvesveids keramikā", aģentūru LETA informēja "Rīgas mākslas telpas" pārstāve Agita Ikauniece.
03.04.2017 13:47

photo

Lūznavas muižā Latvijas simtgade sāksies ar literāri muzikālo uzvedumu “Atlaižu”

Rēzeknes novada Lūznavas MŪZA 30. aprīlī plkst.15.00  aicina uz klātbūšanu literāri muzikālā uzvedumā “Atlaižu”, kas vēstī par Latgali caur sievietes stāstu. Uzvedums ir viena no Latvijas simtgades notikumu ceļa pieturvietām, un tajā apvienojušās vairākas spilgtas sievietes, kuras pašas, lai arī kurp veduši viņu ceļi šobrīd, ar Latgali ir “uz Tu” – literāte un žurnāliste Anna Rancāne, aktrise Vizma Kvēpa, etnomūziķe Kristīne Kārkle un režisore Māra Zaļaiskalns, informē Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja Inga Drele.
31.03.2017 15:47

photo

Alternatīvās mūzikas balvu par gada labāko albumu saņēmusi grupa "Židrūns"

Alternatīvās mūzikas balvu kategorijā "Gada albums" šodien saņēmusi grupa "Židrūns" ar albumu "Židrūns un tas, ko nevar nest", aģentūru LETA informēja portāla "Alternative.lv" redaktors Reinis Graudiņš.
25.03.2017 09:57

photo

Rietuma: Filma "Atbrīvošanas diena" ir jaudīgs pieteikums Latvijas dokumentālā kino žanrā

Režisoru Uģa Oltes un Mortena Travika filma "Atbrīvošanas diena" ir liels un jaudīgs pieteikums Latvijas dokumentālā kino žanrā, piektdien preses konferencē uzsvēra Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma.
24.03.2017 12:47

photo

Marka Rotko mākslas centrā pirmo reizi Latvijā būs skatāms pasaulslavenā mākslinieka Edvarda Munka oriģināldarbs

Unikāls notikums Latvijas mākslas vēsturē gaidāms aprīlī – pirmo reizi Latvijā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāms pasaulslavenā norvēģu mākslinieka Edvarda Munka oriģināldarbs no Tronheimas Mākslas muzeja (Norvēģija) kolekcijas.
14.03.2017 14:25

photo

VI starptautiskajā Jurjānu Andreja metāla pūšaminstrumentālistu konkursā sacentīsies 54 jaunie mūziķi

No rītdienas, 10.marta, līdz 17.martam Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks VI starptautiskais Jurjānu Andreja metāla pūšaminstrumentālistu konkurss.
09.03.2017 15:34

photo

"Lielo mūzikas balvu" kategorijā "Gada mūziķis" saņem vijolniece Eva Bindere

"Lielo mūzikas balvu 2016" kategorijā "Gada mūziķis" otrdienas vakarā notikušajā svinīgajā ceremonijā saņēma vijolniece Eva Bindere, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.
08.03.2017 07:27

photo

LNMM varēs aplūkot izstādi "Hiperreālisms. Virziena variācijas Latvijā"

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē "Arsenāls" Vecrīgā no šodienas varēs aplūkot Latvijas valsts simtgadei veltītā projekta izstādi "Hiperreālisms. Virziena variācijas Latvijā", aģentūru LETA informēja LNMM pārstāve Natālija Sujunšalijeva.
03.03.2017 08:47

photo

"Positivus" uzstāsies "Pixies", "Alt-J" un Elija Goldinga

Festivālā "Positivus" šovasar Salacgrīvā uzstāsies grupas "Pixies" un "Alt-J", informē pasākuma rīkotāji.
02.03.2017 10:16

photo

"La La Land" saņem sešus "Oskarus", labākā filma - "Moonlight"

Losandželosā svētdien (pirmdien pēc Latvijas laika) notika ASV Kinoakadēmijas balvu "Oskars" pasniegšanas ceremonija, kurā triumfēja mūzikls "La la Land", kas ieguva sešus "Oskarus", bet par labāko filmu tika atzīta "Moonlight" ("Mēnessgaisma").
27.02.2017 09:15