Vieds

photo
photo

Globāla klimata katastrofa Zemei uzglūn no Arktikas

Brīdinājums par katastrofu, kas var izmainīt visas planētas klimatisko karti, ir parādījies oficiālajā Krievijas Zinātņu akadēmijas (RAN) Tālo austrumu nodaļas mājaslapā. Draudus rada intensīvā Austrumsibīrijas šelfa zemūdens mūžīgā sasaluma intensīvā degradācija, vēsta Dni.ru.

photo

►Noskaties pirmo YouTube video, kas ievietots pirms 12 gadiem!

23. aprīli var uzskatīt par YouTube dzimšanas dienu, jo tieši šajā datumā pirms 12 gadiem patlaban tik populārajā video platformā YouTube ievietots pirmais video.
01.01.1970 02:00

photo

Par "Mobilly" pakalpojumiem "Bite" klienti varēs samaksāt ikmēneša rēķinā

Mobilo sakaru operatora "Bite Latvija" ("Bite") klienti turpmāk maksu par mobilo maksājumu pakalpojumu sniedzēja "Mobilly" pakalpojumiem varēs pievienot ikmēneša "Bite" rēķinam, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.
01.01.1970 02:00

photo

"Cisco": Kibernoziedznieki atgriežas pie "klasiskajiem" kiberuzbrukumu paņēmieniem

Liels izmantoto kiberdrošības produktu skaits, to vājā saderība un labi apmācītu drošības speciālistu trūkums rada plaisas kiberaizsardzības sistēmās, kas ļauj kibernoziedzniekiem sasniegt savus mērķus arī ar tādiem "klasiskiem" paņēmieniem, kā kaitīgā reklāmprogrammatūra vai surogātpasts, teikts tehnoloģiju uzņēmuma "Cisco" desmitajā ikgadējā drošības ziņojumā.
01.01.1970 02:00

photo

SPRK: Labāko mobilā interneta vidējo lejupielādes ātrumu Latvijā nodrošina "Tele2"; Rīgā - LMT

Labāko mobilā interneta vidējo lejupielādes ātrumu Latvijā nodrošina "Tele2", tādējādi apsteidzot aizvadīto gadu līderi "Latvijas Mobilo telefonu" (LMT), kas aizvien nodrošina labāko mobilā interneta vidējo lejupielādes ātrumu Rīgā, teikts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitātes pārskatā par 2016.gadu.
01.01.1970 02:00

photo

Troļļi uzbrukuši latviešu elfiem un sakāvuši tos vēl pirms īstās kaujas

"Elfu" nodaļai cīņas sākums ar tā dēvētajiem "interneta troļļiem" izvērties visai neveiksmīgs. Brīvprātīgie, kas šajā nodaļā pieteikušies, ātri izskaitļoti, un pret tiem sākušies individuāli "troļļu" uzbrukumi. Interneta "elfu" idejas autoram, bijušajam Ārlietu ministrijas darbiniekam un diplomātam Ingmāram Biseniekam, lai izvairītos no turpmākās vajāšanas, nācies pat slēgt "elfu" grupai izveidoto Facebook lapu. Par to viņš pastāstījis intervijā radio Baltkom, vēsta Mixnews.
01.01.1970 02:00

photo

Kāpēc pēc laba seksa pārņem grūtsirdība?

Austrālijas zinātnieki no Kvīnslendas Tehnoloģiskās universitātes (Queensland University of Technology) nolēmuši pamatīgi izpētīt parādību, kuru dēvē par "pēckoitālo tukšuma sajūtu". Runa ir par to, ka pēc dzimumakta daudzi izjūt grūtsirdību un skumjas.
21.03.2017 18:56

photo

Pētījums: Humors kā propagandas līdzeklis tiek izmantots Krievijas, gan Ukrainas medijos

Humora izmantošana propagandā atklājas divos no trim pētāmajiem objektiem, gan vakara humora šovos Krievijas Pirmajā Kanālā, gan Ukrainas medijos, secinājuši pētnieki šodien Latvijas Universitātē (LU) prezentētā, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra pasūtītā pētījuma par humora izmantošanu kā stratēģiskās komunikācijas rīku ietvaros.
17.03.2017 12:01

photo

Pētījums: Neatkarīgajiem medijiem Austrumu partnerības valstīs trūkst iespēju attīstīties

Neatkarīgie mediji Eiropas Austrumu partnerības valstīs cieš no naudas trūkuma, dažkārt arī no varasiestāžu vajāšanas, tiem trūkst apstākļu, kas ļautu žurnālistiem profesionāli augt, bet mediju uzņēmumiem veselīgi attīstīties, liecina Baltijas Mediju izcilības centra veiktā starptautiska pētījuma rezultāti.
09.03.2017 14:42

photo

Pētījums: Augšanas sezona Latvijā kļūs par vienu līdz diviem mēnešiem garāka

Turpinoties globālajai sasilšanai, līdz šā gadsimta beigām augšanas sezonas garums Latvijā palielināsies par vienu vai pat diviem mēnešiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra izstrādātie klimata pārmaiņu scenāriji.
05.03.2017 13:35

photo

Ekstrasensa Aleksandra Ļitvina prognoze martam

Martā mūs gaida radošās enerģijas uzliesmojums, skaisti vārdi un eleganti žesti, apgalvo ekstrasenss Aleksandrs Ļitvins.
01.03.2017 14:11

photo

Organiskās sintēzes institūts līdz 2020.gadam investēs 10,7 miljonus eiro pētniecībā un modernizācijā

Latvijas Organiskās sintēzes institūts līdz 2020.gadam ieguldīs 10,7 miljonus eiro laboratoriju modernizācijā, iekārtu iegādē un pētniecības metožu attīstīšanā, šodien žurnālistus informēja institūta direktors Osvalds Pugovičs.
28.02.2017 14:48

photo

Igauņu arheologi atraduši vērtīgas vēlā vikingu laikmeta senlietas

Igauņu arheologi atraduši vērtīgas senlietas, kas varētu būt datējamas ar vēlo vikingu laikmetu, un atraduma izpētē nācies likt lietā modernās tehnoloģijas, vēsta Igaunijas sabiedriskā televīzija.
24.02.2017 17:47

photo

Izstādē "Māja I 2017" piedalīsies vairāk nekā 300 uzņēmumu, galvenā uzmanība - drošībai

Šogad izstādē "Māja I 2017", kas no 9.marta līdz 12.martam notiks Ķīpsalā, piedalīsies vairāk nekā 300 uzņēmumu, aģentūru LETA informēja izstāžu rīkotājsabiedrība "BT 1".
22.02.2017 13:07

photo

Zinātnieki aicina atzīt jaunu kontinentu

Jaunzēlande atrodas virs iepriekš nezināma kontinenta, kas lielākoties atrodas zem ūdens Klusā okeāna dienvidos, piektdien paziņoja zinātnieki, aicinot šo kontinentu atzīt ar nosaukumu Zēlandija.
17.02.2017 13:40

photo

LU angļu un krievu valodā stāstīs par homeopātiju

Latvijas Universitātes (LU) Ģimenes veselības izglītības centrs un Klasiskās Homeopātijas Centrs piedāvā pieteikties Klasiskās Homeopātijas tālākizglītības kursam "Praktiskā homeopātija", aģentūra LETA uzzināja augstskolā.
14.02.2017 12:30