Vieds

photo
photo

Par Stūra mājas jeb Tetera nama pazemes tuneli Okupācijas muzejs zinājis jau iepriekš

Par Stūra mājas jeb Tetera nama pazemes tuneli Latvijas Okupācijas muzejs zinājis jau iepriekš, taču tas pašlaik nav daļa no valsts nozīmes vēstures pieminekļa, aģentūrai LETA sacīja muzeja direktora vietniece attīstības jautājumos Līga Strazda.

photo

BITE sāk piedāvāt inovatīvus pulksteņus bērnu drošībai

Domājot par bērnu drošību, mobilo sakaru operatoru BITE sāk piedāvāt Latvijas tirgū inovatīvus pulksteņus bērnu drošībai, kas gan palīdz pieskatīt bērnus attālināti, gan nodrošina saziņu un iespēju bērnam ziņot par ārkārtas situācijām, informēja BITE mārketinga vadītāja Diāna Šmite.
01.01.1970 02:00

photo

Latvijas Televīzijas pārejai uz augstas izšķirtspējas apraidi nepieciešami aptuveni astoņi miljoni eiro

Latvijas Televīzijas (LTV) pārejai uz augstas izšķirtspējas apraides (HD) kvalitātes standartiem ir nepieciešami aptuveni astoņi miljoni eiro, aģentūrai LETA pastāstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Dace Ķezbere.
01.01.1970 02:00

photo

Latvijas satelīts "Venta-1" nogādājis kosmosā prototipu nanozondei, kādu paredzēts sūtīt uz Centaura Alfu

Latvijas pirmais mākslīgais Zemes pavadonis "Venta-1" nogādājis kosmosā prototipu nanozondei, kādu britu zinātnieka Stīvena Hokinga un Krievijas miljardiera Jurija Milnera projektā "Breakthrough Starshot" paredzēts palaist uz Centaura Alfas zvaigznāju, vēsta portāls "Business Insider".
01.01.1970 02:00

photo

Auto asociācija: Praktiski apstājusies jaunu automobiļu aprīkošana ar gāzes sistēmu

Latvijā šogad sešos mēnešos praktiski apstājusies jaunu automobiļu aprīkošana ar gāzes sistēmu, aģentūrai LETA pavēstīja Auto asociācijas pārstāvis Pēteris Rubulis.
01.01.1970 02:00

photo

Pētījums: Latvijas interneta vietņu pārlūkošanai no pārnēsājamajām ierīcēm jūnijā visvairāk lietoti "Samsung" un "Apple" produkti

Latvijā 43,8% no esošajām pārnēsājamām ierīcēm, ar kurām jūnijā aplūkotas Latvijas interneta vietnes, bija "Samsung" produkti, bet otrajā vietā ar 36,2% bija "Apple", kas kopš gada sākuma strauji pietuvojies "Samsung", liecina starptautiskā interneta izpētes un konsultāciju uzņēmuma "Gemius" pētījuma "gemiusRanking" dati.
01.01.1970 02:00

photo

►NATO izveidojusi filmu par meža brāļiem Baltijā

NATO izveidojusi īsfilmu par nacionālās pretošanās kustību jeb tā dēvētajiem meža brāļiem Baltijā.
13.07.2017 16:27

photo

Fidžetspineri atzīti par bīstamiem bērnu dzīvībai un veselībai

Fidžetspineris jeb, kā tas nu jau būtu jāsauc latviski, grozāmgrābslis - aizraujošā rotaļlieta, kura it kā palēlina bērna nervu sistēmas darbību un palīdz viņam koncentrēties, izrādās, nav nemaz tik droša. kā varētu likties, vēsta portāls detstrana.ru.
11.07.2017 17:58

photo

Pilnīgas muļķības: eksperti kritizē Hokinga "baiso" klimata prognozi

Nav pilnīgi nekāda pamata uzskatīt, ka gaisa piesārņojums pārvērtīs Zemi par kaut ko līdzīgu Venērai, ir pārliecināti autoritatīvi klimatologi.
10.07.2017 17:24

photo

Zinātnieki: sauļošanās krēms var būt nāvīgi bīstams

Pēdējos pāris gadus medijos arvien vairāk parādās ziņas par saules  staru kaitīgumu un saslimšanu ar ādas vēzi, ja pienācīgi nepasargā sevi no saules ietekmes. Dermatologi  brīdina, ka, lai neapdegtu saulē un samazinātu risku ar ādas vēža saslimstību ir jāizmanto aizsargkrēms. Taču, kā liecina nesen veiktie pētījumi, aizsargkrēms var būt bīstams cilvēka veselībai.
04.07.2017 12:37

photo

Ekstrasensa Ļitvina prognoze jūlijam

Jūlijā, pēc ekstrasensa teiktā, mūs pārņems milzu zinātkāre. Jūlijā tā ļaus kļūt par cilvēku-enciklopēdiju - jebkuru informāciju mēs acumirklī uzsūksim kā ūdeni. Šī perioda interesantākā īpatnība - tas, ko iegaumēsim jūlijā, mums noteikti noderēs tālākajā dzīvē, bet tas, kas galvā nepaliks - nebūs vajadzīgs ne reizi. Mūsu smadzenes cenšas saglabāt savu resursu tikai priekš patiesām nepieciešamām zināšanām, tāpēc izmantojiet šo laiku ar prātu!
03.07.2017 15:11

photo

►Putni iemācījušies atbaidīt ērces ar "benčiku" palīdzību

Dažādas inovācijas savas sadzīves labiekārtošanā nav svešas arī putniem. Proti, lai savus pēcnācējus pasargātu no ērcēm, tie ņēmuši talkā cigarešu izsmēķus, vēsta New Scientist.
29.06.2017 18:31

photo

Zinātnieki: Sekss kosmosā būs mokošs

Sekss bezsvara stāvoklī kosmiskās baudas vietā izvērtīsies ļoti nepatīkamās izjūtās, brīdina fiziķis un astronoms, doktors Džons Miliss no Andersona Universitātes (ASV).
28.06.2017 16:53

photo

LU pētnieks: Latvijā parādījusies līdz šim nenovērota ērču suga, kas pārnēsā gan ērču encefalītu, gan arī Laimas slimību

Latvijā parādījusies līdz šim nenovērota ''Dermocentor'' ērču suga, kas pārnēsā gan ērču encefalītu, gan arī Laimas slimību, aģentūru LETA informēja Latvijas Universitātes (LU) Bioloģijas fakultātes Zooloģijas un dzīvnieku ekoloģijas katedras vadošais pētnieks Voldemārs Spuņģis.
19.06.2017 18:00

photo

Vangas un Pāvela Globas pareģojumi, kas tā arī nav piepildījušies

Daudziem ir tik svarīgi ticēt augstākiem spēkiem un tam, ka kāds ar tiem spēj sazināties. Taču reizēm ar gaišreģu teikto tā aizraujamies, ka pat nepamanām, ka viņu teiktais nav ne plika graša vērts.
16.06.2017 18:09

photo

Fidžet spineris latviski saucams par virpināmo vai grozāmgrābsli

Šobrīd visā pasaulē vērojams neprātīgs pieprasījums pēc rotaļlietām, kuras Latvijā sarunvalodā un tirdzniecībā dēvē par fidžet spineriem (angliski - fidget spinners). Taču Valsts valodas centrā biznesa portālam db.lv paskaidrots, ka šī rotaļlieta latviski būtu saucama divos vārdos: virpināmais vai grozāmgrābslis.
13.06.2017 16:23