Vieds

photo
photo

Drošāka interneta centrs: Latvijas interneta lietotāji tiešsaistē ir lētticīgi un rīkojas nedroši

Lai arī masu medijos regulāri izskan informācija par krāpšanas gadījumiem internetā, Latvijas iedzīvotāji tiešsaistē turpina ticēt neticamiem piedāvājumiem un rīkoties nedroši, šodien informējot par kiberdrošības tēmai veltītu sociālo eksperimentu rezultātiem, žurnālistiem sacīja Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska.
01.01.1970 02:00

photo

Federācija: Atjaunojamās enerģijas nozarē jāveicina nevis subsīdijas, bet papildu elektroenerģijas tirgus mehānismus

Atjaunojamās enerģijas nozares un sabiedrības interesēs ir veicināt nevis subsīdijas, bet papildu elektroenerģijas tirgus mehānismus, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācijā (LAEF).
01.01.1970 02:00

photo

"Bite": Vidzemē mobilo internetu visaktīvāk izmanto Lielvārdes novada iedzīvotāji

Viens Lielvārdes novada iedzīvotājs ik mēnesi mobilo sakaru operatora "Bite Latvija" ("Bite") tīklā iztērē vidēji 4,2 gigabaitus (GB) mobilo datu, un tas ir augstākais rādītājs starp Vidzemē esošajiem novadiem, aģentūru LETA informēja "Bites" pārstāvji.
01.01.1970 02:00

photo

"airBaltic" pakāpeniski atsāk lidojumus ar CS300 gaisa kuģiem; līdz dienas beigām ierindā varētu būt visi

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" pakāpeniski atsāk lidojumus ar "Bombardier" CS300 lidmašīnām, aģentūrai LETA pauda uzņēmuma pārstāve Alise Briede.
01.01.1970 02:00

photo

Turpmāk visos "Pasažieru vilciena" vilcienos būs pieejams bezmaksas bezvadu internets

Turpmāk visos AS "Pasažieru vilciens" vilcienos būs pieejams bezmaksas bezvadu internets, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmuma pārstāvis Egons Ālers.
01.01.1970 02:00

photo

Lai iegādātais nekustamais īpašums neizrādās "kaķis maisā"

Dzīvokļa īpašnieka statusa vietā īres tiesības, dažādi liegumi un apgrūtinājumi uz tikko iegādāto zemes gabalu, īrnieki, kas, kā izrādās, nāk mantojumā kopā ar īpašumu –  ir tikai daži no pārsteigumiem, ar kuriem cilvēki mēdz saskarties, noslēdzoties īpašuma iegādes procesam, tā liecina zvērinātu notāru pieredze Latvijā.
28.09.2017 10:06

photo

Nedroša mājdzīvnieka pārvadāšana automašīnā var izraisīt smagus negadījumus

Gan dodoties īsos izbraucienos, gan baudot garākas brīvdienas, nereti automašīnā atrodas arī cilvēku četrkājainie draugi. Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO speciālistu novērojumi, vēl arvien virkne autovadītāju pārvadā ģimenes četrkājainos mīluļus, neievērojot drošības pasākumus, piemēram, ļaujot mājdzīvniekam brīvi pārvietoties pa automašīnas salonu vai arī ļaujot viņam atrasties autovadītājam klēpī, tādējādi apdraudot ne tikai savu un automašīnā esošā mājdzīvnieka veselību vai dzīvību, bet arī citus ceļu satiksmes dalībniekus.
27.09.2017 10:31

photo

9 nezināmi fakti par Latvijas sasniegumiem kosmosa izpētē

Latvijas iedzīvotāji jau izsenis pasaulē zināmi ne tikai kā lieli dziedātāji, bet arī kā celmlauži kosmosa izpētes jomā. Izrādās, ka mūsu zinātnieki pielikuši savas prasmīgās rokas gan pie kosmosa raķešu un mākslīgo zemes pavadoņu radīšanas, gan snieguši būtisku ieguldījumu asteroīdu izpētē. Latvieši pat bijuši starp kandidātiem pirmajai Marsa apdzīvošanas misijai. Tādēļ apkopoti deviņi spilgti fakti par pašmāju zinātnieku sasniegumiem kosmosa izpētē, kas apliecina – lielas lietas pasaulē nenotiek bez mūsu, latviešu līdzdalības.
25.09.2017 11:23

photo

6 kosmosa noslēpumi, kuru atklājēji pulcēsies Rīgā

Derīgo izrakteņu raktuves uz asteroīdiem, ciematu būve uz Mēness un Saturna atmosfēras noslēpumi – tās ir tikai dažas no tēmām, kas mūsdienās nodarbina kosmosa zinātnieku prātus visā pasaulē. Lai apspriestu šos un vēl daudzus tematus, jau nākamnedēļ Rīgā, Eiropas Planetārās zinātnes kongresā 2017 pulcēsies vairāk nekā 800 pasaules vadošo planetārās zinātnes un tehnoloģiju ekspertu. Kongresa organizētāji piedāvājam nelielu ieskatu sešos mūsu planētas nozīmīgākajos kosmosa izpētes projektos, kuru pārstāvjus nākamnedēļ varēs satikt tepat Rīgā.
15.09.2017 18:29

photo

CSDD kampaņas "Pierādi sevi citur, nevis uz ceļa!" laikā piedāvās bezmaksas braukšanas apmācības

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) šogad oktobrī kampaņas "Pierādi sevi citur, nevis uz ceļa!" laikā jebkuram interesantam piedāvātas bezmaksas braukšanas apmācības, aģentūru LETA informēja CSDD.
13.09.2017 14:59

photo

Zinātnieki: Bieža masturbēšana ir veselīga

Zinātnieki no Hārvardas Universitātes noskaidrojuši, ka vīriešiem, kuri masturbē vairāk nekā 21 reizi mēnesī, samazinās risks saslimt ar prostatas vēzi, vēsta lenta.ru, atsaucoties uz publikāciju žurnālā European Urology.
13.09.2017 13:50

photo

Zinātnieki: Aspirīns veicina vēža šūnu dzīvotspēju

Aspirīns palēlina ļaundabīgu veidojumu attīstību resnajā zarnā, taču vienlaikus paaugstina ļaundabīgo šūnu evolūcijas potenciālu. Tas nozīmē, ka vēža šūnas, pateicoties aspirīna iedarbībai, kļūst daudz dzīvotspējīgākas.
12.09.2017 16:56

photo

Ekstrasense Kaldre: Nekad nepieņemiet šīs 7 dāvanas!

"Par vienām dāvanām priecājies, no citām piesargies," jau reiz ir teikusi pazīstamā igauņu gaišreģe un ekstrasense Ilona Kaldre. Saskaņā ar senām tautas gudrībām, patiešām ir dāvanas ar negatīvu enerģiju, no kurām labāk būtu atteikties. Par tām ekstrasense arī pastāstījusi vairāk.
08.09.2017 14:42

photo

Astoņi padomi, kā iegūt pirmo darbavietu

Pirmā darbavieta ir ļoti svarīga, jo jaunietim sniedz vairākus būtiskus ieguvumus – iekļaušanos darba tirgū, prasmi strādāt komandā un uzņemties atbildību. Šīs prasmes augstu novērtē darba devēji, kas vēlāk jaunietim palīdz turpmākā karjeras izaugsmē. Taču jauniešiem bez iepriekšējas darba pieredzes nereti trūkst zināšanu par to, kas jāņem vērā, meklējot darbavietu, tāpēc Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas Savienības fondu (ESF) projekta „Jauniešu garantijas” vadītāja Laima Mirzojeva sniedz jauniešiem astoņus padomus, kas palīdzēs pirmās darbavietas meklēšanā.
06.09.2017 13:29

photo

Ekstrasensa Ļitvina prognoze septembrim

Septembris ir 2017. gada kvintesence - tā galvenie notikumi un globālās izmaiņas, neticami sāpīga kritika, mentora tonis un iegrimšana sīkumainībā. Šis ir īstais brīdis, lai pastrādātu pie kļūdām un noskaidrotu to rašanās cēloņus, aizrakties līdz lietas būtībai, atomam, pašai mazākajai daļiņai. Taču benzīns deg neatkarīgi no tā, zina īpašnieks tā ķīmisko sastāvu vai nē. Tā savu ikmēneša prognozi sāk ekstrasenss Aleksandrs Ļitvins.
05.09.2017 00:07