Vieds

photo
photo

Rīgas arhitektūras iepazīšanai izstrādāta lietotne "Arhiguide"

Latvijas Arhitektu savienība izstrādājusi lietotni "Arhiguide", kurā ikviens pilsētas viesis un iedzīvotājs var iepazīt Rīgas arhitektūru, aģentūru LETA informēja Latvijas Arhitektu savienība.
01.01.1970 02:00

photo

"EHR Mediju Grupa": Attīstītas interneta infrastruktūras apstākļos DAB+ tehnoloģija nav aktuāla

Digitālās skaņas apraides tehnoloģija (DAB+) nav aktuāla, ja ir attīstīta interneta infrastruktūra, komentējot Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu pārtraukt DAB+ apraides testus un neatbalstīt tās ieviešanu Latvijā, aģentūrai LETA sacīja "EHR Mediju Grupas" līdzīpašnieks Uģis Polis.
01.01.1970 02:00

photo

Parakstīs līgumu par jaunās paaudzes antenu tīkla stacijas izveidi Irbenes radioteleskopu kompleksā

Šodien Ventspils Augstskolā (VeA) tiks parakstīts līgums starp VeA un Nīderlandes radioastronomijas institūta "Astron" meitas uzņēmumu "AstroTec Holding B.V" par jaunās paaudzes zemas frekvences antenu tīkla (LOFAR) stacijas izveidi Irbenes radioteleskopu kompleksā, aģentūru LETA informēja VeA sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Jēkabsone.
01.01.1970 02:00

photo

"Latvijas gada auto 2018" titulu ieguvusi automašīna "Hyundai i30"

Konkursa "Latvijas Gada auto 2018" titulu ieguvis "Hyundai i30", informēja konkursa "Latvijas gada auto" organizētāja portāla "gadaauto.lv" pārstāvis Māris Ozoliņš.
01.01.1970 02:00

photo

No nākamā gada e-paraksts būs pieejams arī viedtālrunī

No nākamā gada 2.janvāra dokumentus ar e-parakstu varēs parakstīt arī izmantojot viedtālruni, piektdien žurnālistus informēja "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.
01.01.1970 02:00

photo

Sieva Latvijā, vīrs Lielbritānijā… Kādi dokumenti ir svarīgi?

Pašlaik ārpus Latvijas dzīvo jau teju 400 000 Latvijas valstspiederīgo. Ne mazums no viņiem, lai nodrošinātu iztiku ģimenei, devušies strādāt uz citu valsti, bet savu laulāto un bērnus atstājuši dzimtenē. Tomer, kā liecina Latvijas Zvērinātu notāru padomes dati, vien aptuveni ceturtā daļa laulāto pāru gadā nokārto svarīgākās formalitātes, lai šādā modelī būtu garantēta ģimenes juridiskā drošība.
27.11.2017 12:21

photo

Dabiskie antioksidanti - vairogs pret vīrusiem

Kurš gan to nezina, ka cīņā pret brīvajiem radikāļiem labākais ierocis ir antioksidanti. Turklāt vislabākie ir tie, kurus uzņemam ar uzturu. Vārdu antioksidanti dzirdam ļoti bieži, bet vai sabiedrībā valda izpratne par tiem? Euroaptiekas farmaceite Ieva Zvagule skaidro, kas ir antioksidanti un kur tos meklēt.
24.11.2017 15:36

photo

Jauns pētījums iedragā cerības atrast ūdeni uz Marsa

Tumšās svītras, kas redzamas uz Marsa virsmas, veido plūstošas smiltis, nevis ūdens, jaunā pētījumā secinājuši zinātnieki, iedragājot cerības atrast ūdeni uz Sarkanās planētas.
21.11.2017 14:42

photo

"Virši-A": Sabiedrībā pastāv dažādi mīti un aizspriedumi par degvielas kvalitāti Latvijā

Degvielas kvalitātei ir būtiska nozīme, nodrošinot efektīvu automašīnas darbību, taču sabiedrībā pastāv dažādi mīti un aizspriedumi par degvielas kvalitāti Latvijā, aģentūrai LETA pavēstīja AS "Virši-A".
12.11.2017 15:07

photo

Gaidāma gadsimta aukstākā ziema. Vai prognoze piepildīsies?

Pēdējos gadus laikapstākļi nebeidz sagādāt pārsteigumus - ziemas vietā ir ieildzis rudens, vasara sākas ar pusotra mēneša nokavēšanos, un nevar saprast, kas gaidāms tālāk. Taču gluži nesen izskanējusi informācija, ka nākamā ziema būs aukstākā un sniegainākā pēdējo 100 gadu laikā. MKE aptaujājis vairākus sinoptiķus un laika prognozētājus, lai noskaidrotu. cik šī prognoze ir reāla.
09.11.2017 18:54

photo

Vai seksuālo orientāciju var noteikt pēc acīm?

Sociālais psihologs Džastins Lehmillers pastāstījis, vai var pēc cilvēka acīm noteikt viņa seksuālo orientāciju, un, pats galvenais, kāpēc vispār tas vajadzīgs.
08.11.2017 13:12

photo

Viss, kas jāzina par izdegšanas sindromu

Mūsdienu spraigajā ikdienā izdegšanas sindroms ir bieža parādība. Ārsti un psihologi norāda, ka izdegšanas sindroms visbiežāk ir saistīts ar emocionālo un fizisko pārslodzi – nereti cilvēku izvirzītās prasības pārsniedz viņu spēju tās īstenot, un tas noved pie hroniska stresa, vēsta Psychologytoday.com.
04.11.2017 16:09

photo

8 biedējošas lietas, kas var notikt miegā

Daudziem no mums miegs asociējas ar kaut ko patīkamu. Taču dažiem cilvēkiem tas kļūst par smagu pārbaudījumu. Tie, kuri cieš no bezmiega vai citiem miega traucējumiem, tuvojoties vakaram, izjūt pamatīgu stresu.
03.11.2017 17:27

photo

Notāri atklāj jaunu apkrāpšanas shēmu naudas aizdošanas darījumos

Zvērināta notāre, kas praktizē Rīgā, atklājusi shēmu, kurā kāda persona apkrāpj cilvēkus, apsolot aizdot naudu un iekasējot maksu it kā par līguma noformēšanai nepieciešamajiem izdevumiem pie notāra. Kā stāsta Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja Sandra Stīpniece, tā ir pavisam jauna pieeja – norādīt kāda konkrēta notāra vārdu un viņa prakses adresi kā darījuma noslēgšanas vietu, maldīgi liekot otrai pusei domāt par notāra klātbūtni līguma sastādīšanā un darījuma konsultēšanā, tādējādi radot papildu uzticamības faktoru.
03.11.2017 13:11

photo

Ekstrasensa Ļitvina prognoze novembrim

Novembrī ik dienu mūs gaida komplimenti, pamācības smalkās manierēs un neprātīgas iepirkšanās. Un nekādas diētas! Tā novembrī gaidāmo ieskicē ekstrasenss Aleksandrs Ļitvins.
01.11.2017 14:40