Vieds

photo
photo

LU pētnieks: Latvijā parādījusies līdz šim nenovērota ērču suga, kas pārnēsā gan ērču encefalītu, gan arī Laimas slimību

Latvijā parādījusies līdz šim nenovērota ''Dermocentor'' ērču suga, kas pārnēsā gan ērču encefalītu, gan arī Laimas slimību, aģentūru LETA informēja Latvijas Universitātes (LU) Bioloģijas fakultātes Zooloģijas un dzīvnieku ekoloģijas katedras vadošais pētnieks Voldemārs Spuņģis.

photo

Ievieš naudas sodu par automašīnu nobraukuma rādītāju sagrozīšanu

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, ieviešot administratīvo atbildību un naudas sodu personām, kuras apzināti mainījušas transportlīdzekļa nobraukuma rādītājus.
01.01.1970 02:00

photo

►LTV uzskata, ka tās drons Jūrmalas ugunsgrēka laikā netraucēja NBS helikoptera darbībai

Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošais drons, ar kuru tika filmēts svētdien notikušais ugunsgrēks Jūrmalā, neatradās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopteram tādā attālumā, lai traucētu tā darbību, aģentūrai LETA norādīja LTV pārstāve Dace Jansone.
01.01.1970 02:00

photo

CAA: Dronu izmantošanu Latvijā regulē noteikumi, taču par pārkāpumiem speciālu sodu nav

Bezpilota gaisa kuģu jeb dronu izmantošanu Latvijā regulē noteikumi, taču par pārkāpumiem speciālu sodu nav, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzina Civilās aviācijas aģentūras (CAA) direktors Māris Gorodcovs.
01.01.1970 02:00

photo

Mobilo sakaru operators "Bite" Rīgā atklās 4,5G mobilā interneta tīklu

Mobilo sakaru operators "Bite Latvija" ("Bite") ceturtdien Rīgā atklās 4,5G mobilā interneta tīklu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.
01.01.1970 02:00

photo

Eksperts: Interneta ātruma kritums skaidrojams ar tā lietošanas pieaugumu Latvijā

Ietekmi uz Latvijas interneta rādītājiem pasaules reitingos atstājušas divas būtiskas tendences – interneta pakalpojumu lietošanas pieaugums Latvijā, kas īpaši ietekmē vidējo mobilā interneta ātrumu, un optiskā tīkla plašāka izvēršana citās pasaules valstīs, aģentūrai LETA sacīja telekomunikāciju operatora "Lattelecom" Tehnoloģiju dienesta direktors Uldis Tatarčuks
01.01.1970 02:00

photo

Pētījums: Desmit gadu vecas vidējās vai kompaktās klases auto apkope gadā vidēji izmaksā 586 eiro

Plānojot desmit gadu veca vidējās vai kompaktās klases auto iegādi, pircējam jārēķinās ar vidēji 586 eiro gadā, kas būs jānovirza auti apkopei, liecina "BigBank" veiktais pētījums "Lietotu automobiļu uzturēšanas izmaksas".
11.05.2017 13:06

photo

Stīvens Hokings: Cilvēce ies bojā pēc 100 gadiem

Britu fiziķis paziņojis, ka pēc 100 gadiem planētas apdraudējumu skaits pieaugs tiktāl, ka visas cilvēces bojāeja vairs nebūs nekāda fantastika, vēsta amerikāņu medijs CNBC.
08.05.2017 17:16

photo

Ekstrasensa Ļitvina prognoze maijam

Mūs gaida lieli radoši panākumi, ceļojumi uz Austrumiem un apģērbi no pazīstamiem zīmoliem - tā maiju portālā ELLE.ru raksturo ekstrasenss Aleksandrs Ļitvins.
03.05.2017 14:15

photo

Globāla klimata katastrofa Zemei uzglūn no Arktikas

Brīdinājums par katastrofu, kas var izmainīt visas planētas klimatisko karti, ir parādījies oficiālajā Krievijas Zinātņu akadēmijas (RAN) Tālo austrumu nodaļas mājaslapā. Draudus rada intensīvā Austrumsibīrijas šelfa zemūdens mūžīgā sasaluma intensīvā degradācija, vēsta Dni.ru.
27.04.2017 17:07

photo

Ekologs: Lielās talkas laikā sastaptais bruņurupucis ir rets atradums

Vakar Lielās talkas laikā Rīgā, Mūkusalas teritorijā, atrastais bruņurupucis, visticamāk, ir reti sastopamais Eiropas purva bruņurupucis, aģentūrai LETA pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes rāpuļu eksperts ekologs Mihails Pupiņš.
23.04.2017 17:30

photo

"Detoxic" reklamētāji publicējuši izdomātu interviju ar Latvijas zinātnieci

Latvijas Universitātes (LU) Bioloģijas fakultātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras pētnieces Ilzes Dimantas vārds nesaskaņojot izmantots Latvijā nereģistrēta prettārpu līdzekļa "Detoxic" reklamēšanā, vēsta "Latvijas Avīze".
07.04.2017 09:46

photo

PVD aicina patērētājus neiegādāties un nelietot uztura bagātinātāju "Detoxic"

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina patērētājus neiegādāties un nelietot produktu "Detoxic", kas sola cilvēku atbrīvot no parazītu klātbūtnes ķermenī, jo šis produktus nav reģistrēts PVD un Latvijā to nav atļauts izplatīt, aģentūru LETA informēja dienestā.
04.04.2017 10:48

photo

Ekstrasensa Ļitvina prognoze aprīlim

Katru mēnesi var salīdzināt ar noteiktu apdzīvotu vietu, ar vietu, kurai ir savs unikāls interjers. Aprīlis ir galvaspilsēta - pilsēta, kurai piemīt vara. Un aprīlī mēs visi jutīsimies saistīti ar šo varu. Taču šoreiz vara būs pamācoša, ar noteiktu mentora toni. Tā savā ikmēneša prognozē aprīli raksturo ekstrasenss Aleksandrs Ļitvins.
01.04.2017 12:14

photo

Igauņu ragana atklāj, kā jāizturas pret vecākiem, lai nepiesauktu nelaimi

"Ekstrasensu cīņu" fināliste, par igauņu raganu dēvētā Merilina Kerro sniedz dažādus padomus saviem Instagram sekotājiem. Šoreiz gaišreģe pastāstījusi par to, kā pareizi jāizturas pret saviem vecākiem, lai nepiesauktu nelaimi.
31.03.2017 17:51

photo

Pētnieki: Zirnekļi visus cilvēkus apēdīs gada laikā

Ja zirnekļi sagribētu, viņi gada laikā varētu apēst visus uz Zemes dzīvojošos cilvēkus, un pat kārtīgi nepieēstos. Pie šāda secinājuma nonācis Šveices zinātnieks Mārtins Nifelers un viņa zviedru kolēģis Klauss Birkhofens, vēsta MK.ru.
30.03.2017 14:14