Ķīpsalā atklās ikgadējās izstādes "Skola 2017" un "Latvijas Grāmatu izstāde 2017"

Lasītākais
Edijs Pālens/LETA

Šodien Ķīpsalā tiks atklāta starptautiskā izglītības izstāde "Skola 2017" un grāmatniecības pasākums "Latvijas Grāmatu izstāde 2017", kas pulcēs tūkstošiem izglītības iespēju meklētāju un grāmatu lasītāju.

Kā aģentūru LETA informēja "BT 1" mediju koordinatore Inese Libere, "Latvijas Grāmatu izstādes 2017" atklāšanas ceremonija notiks plkst.11. Atklāšanas ceremonijā piedalīsies Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks, Latvijas - Krievijas Humanitārās sadarbības darba grupas Latvijas puses priekšsēdētājs Andris Vilcāns, Krievijas prezidenta īpašais pārstāvis starptautiskās kultūras sadarbības jomā Mihails Švidkojs, Kultūras ministrijas Valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Vilsone, Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdes priekšsēdētāja Renāte Punka, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle un "Latvijas Grāmatu izstādes" vadītāja Sanita Blomniece.

Ķīpsala šajās dienās kļūs par krāšņu un bagātīgu grāmatu pilsētu, kurā tiksies grāmatu rakstnieki, tulkotāji, izdevēji un lasītāji. Izstādē varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar ievērojamām Latvijas personībām, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām cenām, kā arī "Grāmatu maiņas punktā" mainīties ar citu lasītāju grāmatām.

Savukārt izstādes "Skola 2017" atklāšana ceremonija notiks plkst.12. Atklāšanas ceremonijā piedalīsies izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V), Valsts Izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās, Rīgas Stradiņu universitātes rektors Jānis Gardovskis, Rīgas Tehniskās universitātes studiju prorektors Uldis Sukovskis, Latvijas Universitātes prorektors Valdis Segliņš, Viesturs Tīle un izstādes "Skola" projekta vadītājs Valts Jirgensons.

Izstāde "Skola 2017" ļaus iegūt visaptverošu informāciju par mācību iespējām un palīdzēs izvēlēties piemērotāko izglītības ceļu. Izstādē varēs uzzināt vairāk par Latvijas un ārvalstu augstskolu un citu mācību iestāžu piedāvājumu, jaunajām mācību programmām, interešu izglītību un iepazīties ar svešvalodu un dažādu mācību kursu piedāvājumu.