Rīgā pazudušu pusaudzi atrod piedzērušos Iļģuciema nomalē kopā ar nepazīstamu vīrieti

Facebook.com/RigasPP

Rīgā policija pazudušu pusaudzi atradusi piedzērušos Iļģuciema nomalē kopā ar nepazīstamu vīrieti, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības policija (RPP).

Pagājušā sestdienā devās uz Iļģuciemu, kur bija pazudis 12 gadus vecs zēns. Likumsargi apsekojot apkārtni, pamanīja pie siltumtrases divas uz betona konstrukcijām sēdošas personas. Viena no tām atbilda pazudušā zēna aprakstam.

Tuvojoties personām, puikam blakus sēdošais vīrietis, ieraugot policistus, uzkāpa uz velosipēda, lai dotos prom, taču turpat nokrita zālienā. Pieejot klāt vīrietim, konstatēts, ka viņš ir stiprā alkohola reibumā.

Sarunas laikā ar pusaudzi noskaidrots, ka tas ir zēns, kura vecāki bija vērsušies policijā saistībā ar viņa prombūtni. Pusaudža uzvedība arī liecināja par alkohola reibumu. Uz notikuma vietu izsaukti mediķi, kuri nolēma bērnu hospitalizēt. Vienlaikus informēti zēna vecāki par atvases atrašanas faktu un apstākļiem.

Pārrunu laikā 28 gadus vecais vīrietis uzstājīgi noliedza, ka būtu piedzirdījis mazgadīgo zēnu. Tomēr vēlāk viņš atzinās, ka zēns ar pāris vienaudžiem piegājis pie viņa un lūdzis nopirkt alu. Vīrietis zēnu lūgumu izpildījis un pēc grādīgo dzērienu iegādes lietojis tos ar pusaudžiem. Neilgi pirms policijas ierašanās zēna vienaudži aizgājuši un viņš palicis viens ar zēnu.

Savukārt, jautājot iereibušam vīrietim par velosipēda izcelsmi, viņš stāstīja, ka tas piederot kādam paziņam. Policisti braucamrīku apskatīja tuvāk un konstatēja, ka tas nav reģistrēts Ceļu satiksmes drošības direkcijā. Līdz ar to velosipēda īpašnieku nebija iespējams noskaidrot uz vietas un pārliecināties par iereibušā vīrieša teiktā patiesumu. Velosipēds izņemts līdz īpašnieka noskaidrošanai.

Vīrietis aizturēts un nogādāts dežūrdaļā, kur veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Pārkāpējam noformēti divi administratīvā pārkāpuma protokoli. Viens par nepilngadīgā novešanu līdz dzērumam, savukārt otrs par atrašanos tādā alkohola reibumā, kas aizskar cilvēka cieņu.

Tāpat tiek skaidrota velosipēda izcelsme.

Vienlaikus lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai.