Reirs: Nākamgad vecuma pensijām atvēlētais budžets pieaugs par 160 miljoniem eiro

Lasītākais
Edijs Pālens/LETA

Nākamajā gadā vecuma pensiju pieaugums būs vairāk nekā 160 miljoni eiro, aģentūrai LETA pastāstīja labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Viņš skaidroja, ka kopējais pensiju budžets būs 1,93 miljardi eiro, kas nozīmē, ka nākamgad pensijām atvēlētais budžets pieaugs par 9,19%, kas ir "stipri lielāks pieaugums nekā attīstība valstī".

Pēc ministra paustā, sākotnēji tika plānots, ka pieaugums būs 166 miljoni eiro, taču, pārrēķinot kategorijas un vidējo pensiju apmēru pēc fakta, tika precizēts pieaugums, proti, par sešiem miljoniem mazāk nekā plānots. "Visiem pensijas pieaug, tās nav iespējams samazināt," uzsver Reirs.

Viņš norādīja, ka Latvijā sociālais budžets palielinās, turklāt nākamgad pensijas palielināsies vairāku iemeslu dēļ - tiks ieviesta jaunā indeksācija, kas ir 50% no atalgojuma, indeksācija no 2018.gada par nostrādātajiem gadiem, kā arī piemaksas par darba stāžu tiem, kas pensionējās līdz 1995.gadam, proti, eiro vietā, būs 1,50 eiro.

Ministrs atgādināja, ka no 1.oktobra pensijām pielikums būs ne mazāks kā desmit eiro, kas ir par sešiem eiro vairāk nekā pērn. Pensiju indeksācija šogad būs 4,39%, kas esot stipri vairāk nekā gadu iepriekš.

Kā ziņots, valdība ministriju prioritārajiem pasākumiem 2018.gada budžetā sadalījusi 345 miljonus eiro, par to pagājušajā nedēļā pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Ministre stāstīja, ka iepriekš jau tika panākta vienošanās par papildus līdzekļu piešķiršanu veselības aprūpei 200 miljonu eiro apmērā un ceļu sakārtošanai - 25 miljonu eiro apmērā.