Ādažos aiztur pensionāru par desmit gadu vecas meitenes pavešanu netiklībā

Evija Trifanova / LETA

Ādažos policija aizturējusi pensionāru par desmit gadu vecas meitenes pavešanu netiklībā, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

15.novembra vakar policija saņēma informāciju no Ādažu pašvaldības policijas par to, ka Ādažos kāds vīrietis, iespējams, atkailinājis savus dzimumorgānus nejaušas garāmgājējas - desmit gadu vecas meitenes, klātbūtnē.

Noskaidrojot precīzāk notikušā apstākļus, policisti ieguva informāciju, ka meitene šajā pašā dienā ap pusdienas laiku pēc mācībām skolā vienatnē gājusi uz netālu esošo dzīvesvietu. Kad viņa devās pāri Gaujas tiltam, pretī nācis nepazīstams vīrietis. Svešinieks atvēris mēteli, atsedzot savus dzimumorgānus.

Par notikušo meitene pēc dažām stundām izstāstīja mātei, kura informēja pašvaldības policiju.

Kriminālpolicija sāka minētā nozieguma izmeklēšanu un tās laikā tika pārbaudītas personas, kuras atbilst noziedznieka aprakstam. Izmeklēšanas rezultātā policisti noskaidroja, ka noziegumu, visticamāk, izdarījis 1948. gadā dzimis vietējais iedzīvotājs. 17.novembrī policisti aizdomās turēto personu Ādažos aizturēja.

Vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Veicot kratīšanu vīrieša dzīvesvietā, policisti atsavināja viņa portatīvo datoru un mobilo telefonu. Tāpat atsavināts apģērbs, kurā vīrietis veicis noziedzīgo nodarījumu.

Policistu rīcībā esošā informācija liecina, ka par šo noziegumu aizdomās turētais vīrietis, iespējams, izdarījis arī citus līdzīgus noziegumus pret mazgadīgajiem, un šī informācija šobrīd tiek pārbaudīta.

Policijā sākts kriminālprocess par pavešanu netiklībā, ja tas izdarīts ar mazgadīgo. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana līdz septiņiem gadiem.

Tiesa atteica aizdomās turētajam piemērot apcietinājumu, tāpēc viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.