Afganistānā ieradušies vēl 3000 ASV karavīru

Ieva Lūka/LETA

Afganistānā ir dislocēti vēl apmēram 3000 amerikāņu karavīru saskaņā ar ASV prezidenta Donalda Trampa pārskatīto stratēģiju šai kara plosītajai valstij, ceturtdien paziņoja ASV Aizsardzības ministrija.

Pentagons iepriekš bija pavēstījis, ka Afganistānā ir aptuveni 11 000 amerikāņu karavīru, bet Tramps augustā apstiprināja šī kontingenta palielināšanu, ko bija pieprasījis ASV spēku komandieris Afganistānā ģenerālis Džons Nikolsons.

"Mēs nupat esam pabeiguši [bruņoto] spēku pieplūdumu Afganistānā," Pentagona reportieriem paziņoja ģenerālštāba direktors ģenerālleitnants Kenets Makenzijs.

"Jaunais skaits Afganistānai tagad ir apmēram 14 000. Varbūt nedaudz vairāk, varbūt nedaudz mazāk par to, jo mēs esam elastīgi atbilstoši misijai," teica Makenzijs.

Papildus nosūtītie karavīri palīdzēs apmācīt un konsultēt afgāņu drošības spēkus, kuri cīnās pret islāmistu grupējumu "Taleban".

Nikolsons ir sacījis, ka viņam Afganistānā vajadzīgi apmēram 16 000 karavīru, un NATO valstis ir solījušas palīdzēt, lai segtu starpību.

Trampa plāns arī paredz ASV karaspēka klātbūtni Afganistānā uz nenoteiktu laiku. Iepriekšējais ASV prezidents Baraks Obama bija licis samazināt ASV militāro kontingentu Afganistānā noteiktos termiņos.