Ameriks: Rīgas ostā šogad pārkrauto kravu apmēra kritums ir mazāks, nekā plānots

pexels.com

Rīgas ostā šogad pārkrauto kravu apmēra kritums ir mazāks, nekā plānots, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

"Kravu apmērs astoņos mēnešos ir krities salīdzinājumā ar pagājušo gadu - par 4,8%, taču tas ir mazāk, nekā mēs prognozējām," teica Ameriks.

Viņš arī atzīmēja, ka pārkrauto kravu apmērs šogad samazinās pamatā vienā segmentā, proti, sarūk pārkrauto naftas produktu apmērs. "Mēs šobrīd saprotam, ka Krievija tiešām pilda savus solījumus un naftas produktus sūta uz savām ostām," sacīja Ameriks.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Rīgas brīvostā šogad astoņos mēnešos pārkrāva kopumā 22,716 miljonus tonnu kravu, kas ir par 4,8% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā.

Visvairāk ostā 2017.gada astoņos mēnešos pārkrautas beramkravas - 14,242 miljoni tonnu, kas ir par 3,4% vairāk nekā 2016.gada attiecīgajā periodā, seko ģenerālkravas ar 4,532 miljoniem tonnu, kas ir pieaugums par 9,2%, un lejamkravas ar 3,942 miljoniem tonnu, kas ir kritums par 33,8%.

Pēc ostas sniegtās informācijas, pārkrauto kravu struktūrā lielāko īpatsvaru šogad astoņos mēnešos joprojām veidoja ogles - 36,9%, kamēr naftas produktu īpatsvars bija 17,1%.

Rīgas osta pēc pārkrauto kravu apmēra un arī apkalpoto pasažieru skaita ir lielākā osta Latvijā.

https://infogram.com/rigas-osta-parkrautas-kravas-1g9vp1w5j51e24y