Angarskas maniaku tiesās par vēl 60 slepkavībām

Lasītākais
ekrānuzņēmums no MK.ru

Bijušais Irkutskas apgabala (Krievijā) Angarskas pilsētas milicis Mihails Popkovs, kurš jau dabūjis iesauku "Angarskas Čikatilo", atkārtoti stāsies tiesas priekšā par vēl 60 sieviešu noslepkavošanu.

Kā vēsta MK.ru, atsaucoties uz Krievijas Izmeklēšanas komitejas sniegto informāciju, Popkovs irkutskas apgabala teritorijā uzdarbojies aptuveni 20 gadus, un šajā laikā pastrādājis ne mazāk kā 84 slepkavības. Maniakam mūža ieslodzījums ticis piespriests jau 2015. gadā, kad viņu tiesāja par 22 slepkavībām un diviem slepkavības mēģinājumiem.

Tagad Popkovs tiek apsūdzēts par vēl 60 slepkavībām, kas paveiktas laika posmā no 1992. līdz 2010. gadam. Krimināllieta, kura sastāv no 322 sējumiem kopā ar apstiprinātu apsūdzības slēdzienu uz tiesu tikšot nosūtīts jau tuvākajā laikā.

Jaunās izmeklēšanas laikā izmeklētāji ir paveikuši gigantisku darbu - nopratinājuši vairāk nekā 1000 liecinieku, veikuši vairāk nekā 200 tiesu ekspertīzes, ekshumējuši 20 cietušo ķermeņus. Nozieguma vietu pārmeklēšanas laikā atrastas jaunas upuru mirstīgās atliekas, slepkavību ieroči un citi lietiskie pierādījumi.

MK.ru atgādina, ka par Popkova upuriem kritušas gados jaunas sievietes, galvenokārt vecumā no 19 līdz 28 gadiem, kurām maniaks piedāvājis aizvest viņas līdz mājām, taču pa ceļam izvarojis un pēc tam nogalinājis. Kā slepkavības ieročus viņš izmantojis cirvi, lāpstu, nažus, āmurus, virves, siksnas, beisbola nūju un skrūvgriežus.

Bijušais milicis tika aizturēts 2012. gadā Vladivostokā. Sērijveida maniaku izdevās izskaitļot pateicoties viņa automašīnas protektoru nospiedumiem, kuri tika atrasti dažās noziegumu vietās.

Tiesu psihiatriskā ekspertīze Pokovam uzstādījusi diagnozi "homicidomānija" - nepārvarama tieksme slepkavot, taču tā neesot psihiska novirze.