ANO Hāgas tribunāls spiests apturēt sēdi, jo apsūdzētais iedzer indi

EPA / LETA

ANO Starptautiskais kriminālnoziegumu tribunāls bijušajai Dienvidslāvijai (ICTY) trešdien apturējis sēdi, jo viens no apsūdzētajiem iedzēris indi.

ICTY gatavojās pasludinās savu pēdējo spriedumu, noslēdzot darbu ar apelācijas izskatīšanu lietā par sešu bijušo Bosnijas horvātu politiķu un militārpersonu notiesāšanu par kara noziegumiem.

72 gadus vecais Slobodans Praljaks pēc tam, kad tiesneši atstāja spēkā viņam piespriesto 20 gadu cietumsodu, izkliedza frāzi "Praljaks nav noziedznieks!" un iedzēra no mazas brūnas pudelītes.

Praljaks apgalvoja savam advokātam, ka iedzēris indi, un tiesas sēde tika nekavējoties apturēta.

2013.gadā tribunāls atzina Praljaku un piecus citus apsūdzētos, tostarp pašpasludinātās Bosnijas horvātu valsts bijušo prezidentu Jadranko Prliču par vainīgiem apsūdzībās par kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci. Tiesneši secināja, ka apsūdzētie vēlējās padzīt musulmaņus no tām Bosnijas daļām, ko viņi bija iecerējuši apvienot, lai izveidotu Lielhorvātiju.

ICTY pagājušajā nedēļā piesprieda mūža ieslodzījumu bijušajam Bosnijas serbu armijas komandierim Ratko Mladičam, atzīstot viņu par vainīgu genocīdā, kara noziegumos un noziegumos pret cilvēci Bosnijas kara laikā.

Tā bija ICTY pēdējā lielā lieta.