Ar Latvijas līdzdalību Helsinkos darbu sācis centrs cīņai ar hibrīdo apdraudējumu

Lasītākais
pexels.com

5.septembrī Helsinkos darbu sācis Eiropas Izcilības centrs cīņai ar hibrīdo apdraudējumu, kurā ir pārstāvēta arī Latvija, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Šobrīd centrā ir pārstāvētas 12 valstis - Lielbritānija, ASV, Francija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Polija, Somija, Spānija, Vācija, Zviedrija. Uzsākot tā darbību, dalībvalstu pārstāvji apsprieda izvirzītos galvenos uzdevumus, turpmāko darba organizāciju un pētniecības virzienus, norādīja ĀM.

Savukārt šodien Helsinkos norisinās augsta līmeņa seminārs, kurā piedalās ap 100 dalībnieki, viņu vidū arī pārstāvji no Eiropas Savienības (ES) un NATO, kā arī Somijas ārlietu un iekšlietu ministri. Pasākuma laikā tiek prezentēta arī centra mājaslapa "hybridcoe.fi".

Kā atzīmē ministrija, hibrīdais apdraudējums ietver plašu, daudzšķautņainu jautājumu loku, kuru risināšanai ir nepieciešami instrumenti gan nacionālā līmenī, gan sadarbojoties reģionāli, ES un NATO. Centra uzdevums ir veicināt izpratni par hibrīdo apdraudējumu, kas palīdzēs izstrādāt šādus instrumentus.

Paredzams, ka centrs veiks hibrīdā apdraudējuma izpēti un rekomendāciju izstrādi noturības stiprināšanai un cīņai ar hibrīdo apdraudējumu, kā arī attīstīs ekspertu tīklu un īstenos speciālistu apmācību.

Eiropas Izcilības centra oficiālā atklāšana notiks 2.oktobrī.