ASV dzimusī latviešu rakstniece Rita Laima iepazīstinās lasītājus ar savu pirmo grāmatu par viņas dzīvi Padomju Latvijā

Lasītākais
ekrānuzņēmums / http://jaunagaita.net

ASV dzimusī latviešu rakstniece Rita Laima novembrī uz vairākām nedēļām viesosies Latvijā, lai iepazīstinātu lasītājus ar savu pirmo grāmatu "Skylarks and Rebels" ("Cīruļi un dumpinieki") angļu valodā, kas stāsta par viņas dzīvi Padomju Latvijā, aģentūru LETA informēja ASV vēstniecībā Latvijā.

Pirmā diskusija notiks piektdien, 3.novembrī, plkst.18, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Amerikas kultūras centrā. Novembrī Laima piedalīsies vairāk nekā 15 pasākumos bibliotēkās visā Latvijā, lasot grāmatas fragmentus latviski un tiekoties ar lasītājiem.

Grāmatā "Skylarks and Rebels" Laima stāsta par došanos uz PSRS okupēto Latviju astoņdesmito gadu sākumā, iepazīšanos ar latviešu fotogrāfu un uzturēšanās atļaujas pieprasīšanu 1982.gadā par lielu pārsteigumu gan saviem vecākiem un trimdas latviešiem, gan Padomju Latvijas varas iestādēm. Grāmatas 500 lapaspusēs aprakstīti septiņpadsmit gadi Latvijā, dzīvojot mazā Vecrīgas dzīvoklī, audzinot divus dēlus un iepazīstoties ar okupētās tēvzemes apslēpto vēsturi, skaidroja vēstniecībā.

Rakstniece piedzima ASV mākslinieka Ilmāra Rumpētera un dzejnieces Baibas Bičoles ģimenē, uzauga latviešu trimdas kultūras darbinieku sabiedrībā un studēja mākslu "Parsons School of Design" Ņujorkā. No 1982.gada līdz 1999.gadam Laima dzīvoja Latvijā, kur piedzīvoja padomju okupāciju, latviešu tautas Atmodas laiku un ilgi gaidīto neatkarību 1991.gadā.

Laima viesosies arī Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā 7.novembrī, Ventspilī 8.novembrī, Liepājas Centrālajā Zinātniskajā bibliotēkā 9.novembrī, Rīgas Centrālās bibliotēkas Daugavas filiālbibliotēkā un Birojnīcā, Berga Bazārā 10.novembrī, Rīgas Centrālajā bibliotēkā 14.novembrī, Valmieras bibliotēkā 15.novembrī, Limbažu Galvenajā bibliotēkā, 16.novembrī un Rīgas Centrālās bibliotēkas Ķengaraga filiālbibliotēkā 17.novembrī.

Savukārt 22.novembrī viņa viesosies Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvaldē, 23.novembrī Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā, 24.novembrī Latgales Centrālajā bibliotēkā Daugavpilī, 28.novembrī Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēkā un 29.novembrī Rīgas Centrālās bibliotēkas Grīziņkalna filiālbibliotēkā.

Rakstnieces vizīti Latvijā atbalsta ASV vēstniecība Latvijā un LNB.