ASV koalīcijas uzlidojumā nogalināti astoņi Sīrijas valdības sabiedroto karotāji

AFP / LETA

ASV vadītās koalīcijas uzlidojumā Sīrijas valdības sabiedrotajiem ceturtdien netālu no robežas ar Irāku nogalināti vismaz astoņi karotāji, pavēstīja aktīvistu monitoringa organizācija.

"Vairums nogalināto bija Sīrijas režīmam lojālie kaujinieki, kas nebija sīrieši," sacīja Lielbritānijā bāzētās organizācijas "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR) direktors Rami Abderrahmans.

Vairāki cilvēki ievainoti un tas nozīmē, ka galīgais nogalināto skaits var izrādīties lielāks, viņš piebilda.

Uzlidojumā iznīcināti četri transporta līdzekļi, kas veduši valdībai lojālos karotājus.

Koalīcijas lidmašīnas uzbrukušas valdības pusē karojošajiem spēkiem aizsargājamajā "konflikta noregulējuma zonā" uz ziemeļrietumiem no Tenfas apvidus, paziņojumā apliecināja militārā alianse.

Pārvietošanās apvidū esot radījusi draudus ASV un to partneru spēkiem. Pirms trieciena esot raidīti brīdinājuma šāvieni.

Koalīcija skaidroja, ka tās spēki darbojas Tenfā daudzus mēnešus, apmācot un konsultējot "partneru spēkus", kā arī iesaistoties cīņās pret "Islāma valsts" džihādistiem.

Damaska incidentu pagaidām nav komentējusi.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 320 000 cilvēku.