Atsavināta Valsts policijas vēsturē viena no lielākajām nelegālo cigarešu kravām

Valsts policija

Novembra vidū Valsts policija (VP), kāda kriminālprocesa izskatīšanas laikā atklāja noliktavu, no kuras tika atsavināti 22,69 miljoni cigarešu, kas ir līdz šim lielākais atsavināto nelegālo cigarešu skaits VP vēsturē, aģentūru LETA informēja VP.

"Mērķtiecīgs darbs nelegālo akcīzes preču aprites apkarošanas jomā ir vainagojies ar panākumiem - esam rīkojuši vairākas kratīšanas, kuru rezultātā ir izņemts iespaidīgs skaits nelegālo cigarešu un aizturētas vairākas personas, kuras nodarbojās ar to apriti," atzina VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Jau ziņots, ka 4.novembrī Rīgas centrāltirgus teritorijā un aizdomās turēto organizēto grupu dalībnieku īpašumā esošajos objektos kriminālpolicija organizēja vērienīgas kratīšanas, kurās iesaistījās arī Speciālo uzdevumu bataljons un Kinologu nodaļa ar narkotiku un tabakas izstrādājumu meklēšanā apmācītiem dienesta suņiem. Kratīšanās piedalījās arī Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes kinologi ar dienesta suņiem, kas apmācīti naudas un tabakas izstrādājumu meklēšanā, kā arī Rīgas pašvaldības policija.

Kopumā Rīgas Centrāltirgū un dažādās adresēs Rīgas reģionā minētajā datumā tika veiktas kopā 140 kratīšanas. Kratīšanu rezultātā tika izņemts aptuveni 321 000 tabakas izstrādājumu ar Baltkrievijas un Krievijas akcīzes markām un bez akcīzes markām, kā arī aptuveni 200 litri nelegālā alkohola.

Šajā pašā dienā aizdomās par tabakas izstrādājumu un alkoholisko dzērienu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvadāšanu un realizāciju Centrāltirgus teritorijā aizturētas 15 personas, no kurām desmit personas ir organizētu noziedzīgu grupu dalībnieki. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šo grupu dalībniekiem bijušas strikti sadalītas lomas, proti, to vidū bijuši organizētāji, piegādātāji un tirgotāji.