Augustā notiks CSDD Tehniskās apskates naktis

Lasītākais
Edijs Pālens / LETA

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) augustā sesto gadu ar devīzi "Mēs par drošu auto!" organizēs pasākumu "Tehniskās apskates nakts", aģentūrai LETA pavēstīja direkcijā.

Šogad bezmaksas auto diagnostika tiks piedāvāta Cēsīs, Rēzeknē, Tukumā un Rīgā.

"Tas, ka "Tehniskās apskates nakts" pasākumu ir iecienījuši daudzi autovadītāji, raksturo skaitļi - piecu gadu laikā ir pārbaudīti 6500 automobiļu. Cilvēki uzticas CSDD veiktajām auto pārbaudēm, turklāt tā ir laba iespēja bez maksas saņemt objektīvu vērtējumu par sava auto tehnisko stāvokli," informēja CSDD.

Turpinot sākto praksi, CSDD šogad organizēs pasākumu 5.augustā Cēsīs, 12.augustā Rēzeknē, 19.augustā Tukumā un 26.augustā Rīgā.

CSDD arī šogad aicinās šoferus pievērst uzmanību auto tehniskajam stāvoklim un tā nozīmei uz ceļu satiksmes drošību ikdienā. Daudzi pasākuma apmeklētāji ir atzinuši, ka bijuši pārliecināti par auto atbilstošo tehnisko stāvokli un tomēr tam konstatētas neatbilstības.

"Diemžēl auto tehniskais stāvokļa ziņā Latvija joprojām būtiski atpaliek no vidējā Eiropas līmeņa, par ko liecina "Tehniskās apskates nakts" pasākuma rezultāti. Mēs vēlamies veicināt cilvēku izpratni par drošu auto dažādos veidos, tostarp arī šādā brīvā, nepiespiestā un pozitīvā gaisotnē, kāda valda "Tehniskās apskates nakts" pasākumos. Vēlamies šoferus rosināt aizdomāties un mainīt attieksmi, jo ir svarīgi par auto rūpēties ne tikai pirms ikgadējās tehniskās apskates, bet arī ikdienā. Novēlu, lai pasākuma devīze "Mēs par drošu auto!" kļūtu arī par ikviena autovadītāja devīzi," pauda CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks Jānis Liepiņš.

Arī šogad CSDD nodaļās - Cēsīs, Rēzeknē un Tukumā - auto diagnostiku varēs veikt tikai pēc iepriekšējā pieraksta. Iespēja pierakstīties būs 10 dienas pirms "Tehniskās apskates nakts" pasākuma konkrētajā pilsētā, un to varēs izdarīt CSDD e-pakalpojumos ("e.csdd.lv") vai arī autovadītājam klātienē ierodoties CSDD nodaļās. Rīgā - kā ierasts - iepriekšējā pierakstīšanās uz auto diagnostiku netiek plānota.