Austrumu slimnīcā nonāk māte ar meitu, kuru pirktās magnija tabletes izrādījušās narkotikas

Lasītākais
morguefile.com

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Toksikoloģijas un sepses klīnikā šonedēļ samērā bezpalīdzīgā stāvoklī nonākusi māte ar meitu, kuru pirktās magnija tabletes izrādījušās narkotikas, aģentūru LETA informēja RAKUS.

39 gadus vecā sieviete ar savu 18 gadus veco meitu pēc sludinājuma pasūtītās magnija tabletes izrādījušās narkotikas. Sieviete magnija tabletes noskatījusi pastkastē atrastā, melnbaltā reklāmas avīzītē, kur bijuši dažādu vitamīnu un minerālvielu preparātu apraksti, skaidroja slimnīcā.

Sieviete piezvanījusi uz norādīto telefona numuru, un tabletes viņai atsūtītas pa pastu. Vēlāk sieviete norēķinājusies un saņēmusi caurspīdīgu iepakojumu ar 100 četrkantīgām, rozā tabletēm, bet uz iepakojuma bijusi norāde "Mg" jeb magnija simbols.

Slimnīcā norādīja, ka abas ar meitu izdzērušas pa tabletei, un meita pirmā sajutusi, ka kaut kas nav kārtībā. "Gulēju un skatījos seriālu, kad pēkšņi jutu – reibst. Skatiens sānos sāka migloties. Piegāju pie spoguļa – zīlītes milzīgas, acis gandrīz pilnīgi melnas. Saku – mammu, ar tiem vitamīniem kaut kas nav kārtībā," stāstīja meita, kura uzreiz zvanīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

"Pēc tam vairs vispār neko nevarēju izdarīt, brālis man uzvilka apavus. Mierīgi nogulēt arī nevarēju – bija izteikts nemiers, visu laiku jutu vajadzību kustēties. Man bija bail, ļoti nepatika tā sajūta," mediķiem stāstījusi 18 gadus vecā meitene.Pēc kāda laika līdzīgas pazīmes parādījušās arī mātei, kurai sākušās halucinācijas. "Man nāca virsū kaut kādi ērmi, es it kā šaudījos. Daudz ko neatceros," sievietes teikto atstāsta slimnīcas pārstāvji.

"Pacientes iestājās samērā bezpalīdzīgā stāvoklī, bija apjukušas, ar zināmu kritikas deficītu un izteiktām halucinācijām. Toksikoloģiskā analīze liecina, ka sievietes, pašas to neapzinoties, bija lietojušas ekstazī," norādīja RAKUS toksikologs Roberts Stašinskis.

Sievietes saņēma visu nepieciešamo palīdzību un jau nākamajā dienā tika izrakstītās mājās, taču atliek tikai minēt, kā viss būtu beidzies, ja viņas būtu iedzērušas vairākas tabletes, norāda RAKUS.

Slimnīcā atgādina, ka bezrecepšu medikamentiem jābūt reģistrētiem Zāļu valsts aģentūrā, savukārt uztura bagātinātājiem – Pārtikas un veterinārajā dienestā, pretējā gadījumā to lietošanas sekas nav prognozējamas. Par vitamīnu un minerālvielu lietošanas nepieciešamību ieteicams konsultēties ar ārstu un šādus preparātus iegādāties tikai licencētās aptiekās.

RAKUS arī aicina neiegādāties neskaidras izcelsmes bezrecepšu medikamentus un uztura bagātinātājus.