Bergmanis: Kiberdrošības pirmajā aizsardzības līnijā ir zinošs tehnoloģiju lietotājs

Paula Čurkste / LETA

Pirmā aizsardzības līnija kiberdrošībā ir labi izglītots digitālo tehnoloģiju lietotājs, šodien atklājot starptautisko kiberdrošības konferenci "Kiberšahs 2017", sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Viņš norādīja, ka tehnoloģijām aizvien vairāk ienākot cilvēku ikdienā, pieaug kiberaizsardzības nozīme, līdz ar to augsti kiberdrošības standarti daudzos sektoros ir Eiropas Savienības (ES) un arī Latvijas prioritāte. Viņš piebilda, ka par spīti aizvadītajam gadam, kad tika piedzīvoti daudzi globāli kiberuzbrukumi un kibervide kopumā kļuva draudīgāka, Latvija ar situāciju tiekot galā labi.

Viņš arī atzina, ka runājot par kiberdrošību, vienmēr pirmajā aizsardzības līnijā būs labi izglītots digitālo tehnoloģiju lietotājs, kas ar savām darbībām samazina potenciālos riskus.

Kā ziņots, šodien Rīgā norisinās ikgadējā starptautiskā informācijas tehnoloģiju (IT) drošības jautājumiem veltītā konference "Kiberšahs 2017".

Konferenci organizē IT drošības incidentu novēršanas institūcija "Cert.lv" un Informācijas sistēmu audita un kontroles asociācijas (ISACA) Latvijas nodaļa sadarbībā ar "Latvijas Mobilo telefonu" (LMT), "Squalio Cloud Consulting" un "Accenture Latvia".