Bijušais deputāts: Krievijā ir kā nacistiskajā Vācijā

ru.wikipedia.org

Bijušais Krievijas valsts Domes deputāts Deniss Voroņenkovs intervijā ukraiņu medijam Cenzor.net pielīdzinājis Krieviju nacistiskajai Vācijai, Krimas pievienošanu nosaucis par rupju kļūdu un paziņojis par totālu rezultātu falsifikāciju Krievijā notikušajās vēlēšanās.

"Situācija Krievijā patlaban ir kā Hitlera nacistiskajā Vācijā. [...] Vesela valsts ir sajukusi prātā un ir pseidopatriotiskā skurbulī," paziņojis Voroņenkovs.

Pēc bijušā deputāta vārdiem, "Krima ir kļuvusi par tādu kā lakmusa papīrīti - tā ir apvienojusi Krieviju ap ideju kaut ko ******** (nospert - red.) savam kaimiņam".

Vienlaikus Voroņenkovs apgalvo, ka esot Domē, par Krimas pievienošanu Krievijai balsojis neesot. Viņš paziņojis, ka viņa vietā to izdarījuši citi Krievijas Komunistiskās partijas frakcijas deputāti. "Ar kartīti viņi nobalsoja manā vietā, kaut gan pilnvaru balsošanai devis es neesmu," izteicies bijušais deputāts.

Tāpat Voroņenkovs intervijā izteicies, ka Krievijā tiekot falsificēti visu vēlēšanu rezultāti, sākot no municipālajām un beidzot ar federālajām, bet Federālais drošības dienests ir uzurpējis visu valsts spēka struktūru pilnvaras.

Voroņenkovs apstiprinājis, ka ir devis liecības Ukrainas prokuratūrai Viktora Janukoviča lietā, kuru Ukrainā apsūdz valsts nodevībā. Pēc bijušā deputāta vārdiem, Janukovičs "ir nodevis savu valsti, saistīts ar masu slepkavībām, aizbēdzis uz citu valsti un aicinājis citas valsts karaspēku iznīcināt savu tautu".

Voroņemkovs no Krievijas aizbrauca 2016. gada oktobrī. Decembrī viņš ieguva Ukrainas pilsonību.

"Izdarot agresiju pret Ukrainu, Krievija ir sastrīdējusies ar visas pasaules sabiedrību, tas pat tika izdarīts pārkāpjot Krievijas federālos likumus par referendumu," paziņojis Voroņenkovs.

Deniss Voroņenkovs Krievijas valsts Domes deputāts bija no 2011. līdz 2016. gadam, un ietipla Komunisktiskās partijas frakcijā. 2017. gada janvārī laikraksts "Komersant" ziņoja, ka viņš ir sniedzis liecības Ukrainas prokuratūrai Viktora Janukoviča lietā. Drīz pēc tam Mariinska teātrī tika atcelta bijušā deputāta sievas, operdziedātājas Marijas Maksakovas uzstāšanās.

Krievijā Voroņenkovs ir bijis iesaistīts reiderisma lietā. izmeklēšanas komiteja rosināja viņam atcelt imunitāti pret kriminālvajāšanu, taču Ģenerālprokuratūra to neatbalstīja.