Biķerniekos būs vērojami "zvaigžņotākie" drifta braucēji

publicitātes foto

Nedēļas nogalē, 28-29. jūlijā Biķernieku trasē būs vērojamas šī gada lielākās drifta sacensības Baltijā - Drift Masters Grand Prix Betsafe King of Riga. Organizatori oficiāli izziņojuši dalībnieku sastāvu, kas ir viens no labākajiem, kāds jebkad Biķerniekos būs bijis - 61 dalībnieks no 16 valstīm - Slovākijas, Dānijas, Īrijas, Rumānijas, Lielbritānijas, Austrālijas, Spānijas, Zviedrijas, Lietuvas, Norvēģijas, Igaunijas, Somijas, Polijas, Vācijas, Čehijas un, protams, Latvijas, portālu vesti.lv informēja pasākuma organizatore Elīne Berķe.

“Braucēju sastāvs ir ļoti spēcīgs, uz starta izies arī trīs braucēji, kuri aizvada sezonu prestižajās drifta sacensībās “Formula D” Amerikā,” norāda E. Berķe. Džeimss Dīns (James Deans), kurš pašlaik ir arī “Formula D” kopvērtējuma līderis, jau iepriekšējos gadus ir rādījis lielisku sniegumu Biķernieku trasē, vairākas reizes uzvarot sacensībās un iegūstot lielu Latvijas fanu mīlestību. Džeimsam pievienojies viņa “Formula D” komandas biedrs Pjotrs Vīčeks (Piotr Wiecek) - viņi abi Amerikā pārstāv komandu “Worthause drift team”, bet Eiropā “Budmat auto drift team”. “Un, protams, kā trešais “Formula D” pārstāvis ir latvietis Kristaps Blušs, kurš šogad rāda lielisku sniegumu Amerikā. Trīs sacensībās pēc kārtas - trīs pjedestāli, un pašlaik kopvērtējumā trešā vieta,” pauž sacensību organizatore.

 
Šogad lielisku sezonu aizvada arī Jānis Eglīte. Tikko uzvarējis spēcīgā Zviedrijas seriālā, viņš ir gatavs cīnīties par balvu fondu un pjedestālu arī mājas trasē. Džonatans Hernandezs Sančess (Jonathan Hernandez Sanchez) ieradīsies no pašas Spānijas, viņš ir Spānijas drifta čempions 2016 gadā. Stīvs Begsijs Biadžoni (Steve Baggsy Biagoni) ir spēcīgs britu braucējs, kurš rāda lielisku sniegumu trasē un piedalās starptautiskos šovos kopā ar dažādām zvaigznēm, piemēram, tādām kā Kens Bloks un Luiss Hamiltons. Vairāki spēcīgi braucēji ieradīsies arī no Norvēģijas - viens no viņiem ir Kristians Bakeruds (Christian Bakkerud), kurš ir brālēns slavenajam RX braucējam. Rīgā viņš ieradīsies ar ekskluzīvu auto - Nissan Cefiro.

Protams, arī spēcīgie poļu braucēji - jaunais talants Adams Zaļevskis (Adam Zalewski), kurš ir tikai 17 gadus vecs, bet rāda izcilu sniegumu trasē un ieņem goda vietas uz pjedestāliem, Pāvels Trela (Pawel Trela), kurš ir arī viens no iemīļotiem braucējiem Latvijas skatītājiem, Pāvels Barkovskis (Pawel Barkowski), kurš uzvarēja pagājušā gada sacensībās Rīgā, Deivids Karkosiks (Dawid Karkosik), kurš ir trešais “Budmat” auto drift braucējs, Bartožs Stolarski (Bartosz Stolarskis), kurš ir viens no Polijas drifta leģendām, Hypki, kurš ir ļoti labs braucējs un tuvu tandēmu mīļotājs, kā arī citi spēcīgi vārdi. Protams, arī divi Vācijas spēcīgie drifteri, un trīs drifteri ieradīsies no Dānijas - brāļi Hanseni. Harolds Valdma, viens no spēcīgākajiem Igaunijas drifteriem, kurš pirms kāda laika uzvarēja “HGK” sacensībās Biķerniekos. Aleksandrs Kantarovskis (Kantarowski), kas ir pilots, kurš aizvada sacensības Eiropā, bet pats ir no Austrālijas, un vēl viens visiem zināms vārds – Naidžels Kolfers (Nigel Colfer) no Īrijas. “Braucēju sastāvs ir ļoti spēcīgs, un katram no 61 braucēja ir savi sasniegumi, tāpēc cīņa par to, kurš iekļūs tandēmos un cīnīsies par 40 000 eiro balvu fondu būs ļoti sīva, jo 29 no viņiem paliks ārpus tandēmiem,” apgalvo E. Berķe.


Piektdien pa dienu tiks aizvadīti oficiālie treniņi, bet jau piektdienas vakarā 19.00 no Biķerniekiem sāksies ikgadējā drifta auto parāde pa Rīgas pilsētas ielām - no Biķerniekiem pa Brīvības ielu, tad pa Aleksandra Čaka ielu automašīnas dosies uz Rātslaukumu. Tajā pie Rīgas domes plānots ierasties ap 19.30, kur līdz 20.00 būs iespēja aplūkot visas sporta automašīnas, satikt braucējus un iegūt viņu autogrāfus.

Sestdien jau 09.00 no rīta sāksies kvalifikācijas braucieni, bet oficiālā sacensību atklāšana ir ieplānota plkst. 13.00, pēc kuras sekos “Stunfighter”, ar Jāni Rozīti priekšgalā, paraugdemonstrējumi. Turpinājumā notiks tandēmu treniņi TOP32 braucieniem, bet jau 16.00 sāksies oficiālie tandēmu TOP32 braucieni.

Paralēli sacensībām darbosies izklaides zona tribīņu pusē, kur būs dažāda veida atrakcijas, drifta “trike” izmēģinājuma braucieni no drifta halles un Burbuļu šovs visiem. Lielākā daļa atrakciju būs bez maksas.

Foto: publicitātes foto

Skatītājiem pēc sacensībām būs iespēja doties uz boksiem un izmanot iespēju tikt pie braucēju autogrāfiem un kopā nofotografēties. Papildus organizatori katram braucējam pie ieejas dāvinās speciālu plakātu, kur ir redzami visi braucēji, bet plakāta otrā pusē ir uzzīmēta tandēmu egle TOP32, kur pašiem skatītājiem būs iespēja sekot līdzi sacensībām. “Iesākām paņemt līdzi pildspalvu vai zīmuli,” atgādina Elīne Berķe.

Biļešu cena tribīnēs ir 15 eiro, savukārt dalībnieku parka biļete maksā 30 eiro. Pensionāriem ieejas maksa uz tribīnēm būs vien pieci eiro, bet bērniem līdz 16 gadu vecumam ieeja būs bez maksas. Biļetes iespējams iegādāties visās biļešu servisa kasēs, www.bilesuserviss.lv, CircleK (Statoil) degvielas uzpildes stacijās, kā arī uz vietas sacensību dienā.

Pilna informācija par Betsafe Drift King of Riga sacensībām atrodama pasākuma mājaslapā www.driftkingofriga.com, kā arī Facebook: Latvian Drift page.