"Bite": Vidzemē mobilo internetu visaktīvāk izmanto Lielvārdes novada iedzīvotāji

Evija Trifanova / LETA

Viens Lielvārdes novada iedzīvotājs ik mēnesi mobilo sakaru operatora "Bite Latvija" ("Bite") tīklā iztērē vidēji 4,2 gigabaitus (GB) mobilo datu, un tas ir augstākais rādītājs starp Vidzemē esošajiem novadiem, aģentūru LETA informēja "Bites" pārstāvji.

Pēc uzņēmuma pārstāvju sacītā, Lielvārdes novadam seko Cēsu un Rūjienas novadu iedzīvotāji, mēnesī patērējot vidēji četrus GB datu.

Vidzemē kopumā vidējais mobilā interneta patēriņš uz vienu lietotāju "Bites" tīklā veido 3,5 GB datu mēnesī.

Runājot par mobilā interneta lietotāju skaita pieaugumu, "Bites" pārstāvji sacīja, ka Vidzemē pirmais ir Rūjienas novads - tur šā gada pirmajos sešos mēnešos mobilā interneta lietotāju skaits audzis par 44%.

Mazsalacas novadā mobilā interneta lietotāju skaits audzis par 30%, Valmieras novadā - par 28%, Apes un Madonas novados - par 24%, Limbažu novadā - par 21%, bet Salacgrīvas novadā - par 14%.

Kā ziņots, investējot 1,27 miljonus eiro, "Bite" ar 4G+ tehnoloģiju aprīkojusi 80 bāzes staciju visā Latvijā.

"Bite" apgrozījums pagājušajā gadā bija 78,971 miljons eiro, kas ir par 17,4% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 39,7% un bija 7,345 miljoni eiro. "Bite Latvija" pamatkapitāls ir 99,085 miljoni eiro, un tas pilnībā pieder Lietuvā reģistrētajam "Bite Lietuva".