CVK partiju biedru skaitu pārbaudīs atbilstoši Saeimas vēlēšanu kandidātu saraksta iesniegšanas dienai

Patrīcija Eglīte / LETA

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) atskaites punkts, kad partijā vai partiju apvienībā jābūt ne mazāk kā 500 biedriem, būs attiecīgā kandidātu saraksta iesniegšanas diena nākamgad gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, aģentūru LETA informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

CVK lūgs Uzņēmumu reģistru apliecināt, ka partijā vai partiju apvienībā, kas būs iesniegusi kandidātu sarakstu parlamenta vēlēšanās, ir Saeimas vēlēšanu likumā noteiktais nepieciešams vismaz 500 biedru skaits.

Centrālajai vēlēšanu komisijai kā iestādei, kas atbildīga par Saeimas deputātu kandidātu sarakstu reģistrēšanu, būs svarīgi, lai partijai vai partiju apvienībai vēlēšanu likumā noteiktais biedru skaits būtu reģistrēts uz kandidātu saraksta iesniegšanas dienu, skaidroja Bērziņa.

Atbilstoši likumam kandidātu sarakstus parlamenta vēlēšanām varēs iesniegt, sākot ar astoņdesmito dienu līdz sešdesmitajai dienai pirms vēlēšanu dienas. Līdz ar to 13.Saeimas vēlēšanās kandidātu sarakstu iesniegšanas periods būs no 2018.gada 18.jūlija līdz 7.augustam.

Uzņēmumu reģistra (UR) pārstāve Baiba Danovska aģentūrai LETA sacīja, ka līdz 1.martam partijām UR ir jāiesniedz kandidātu saraksts parlamenta vēlēšanās. Šī norma neliedz partijām iesniegt sarakstu arī agrāk, taču jebkurā gadījumā partijām vajadzēs iesniegt sarakstu līdz nākamā gada 1.martam. Tas gan neattiecas uz partiju apvienībām.

Pēc Danovskas teiktā, pirms vēlēšanām CVK pieprasa UR sniegt datus par partiju skaitu, to kandidātu sarakstu parlamenta vēlēšanās, kā arī to, ka partijā vai partiju apvienībā, kas būs iesniegusi kandidātu sarakstu parlamenta vēlēšanās, ir Saeimas vēlēšanu likumā noteiktais nepieciešams vismaz 500 biedru skaits.

13.Saeimas vēlēšanas notiks nākamā gada rudenī.