Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā atklās jauno izstāžu sezonu "Ziemeļnieciskais šarms"

Lasītākais
publicitātes foto

Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadskārtas priekšvakarā, 16.novembrī, plkst.16 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta jaunā izstāžu sezona "Ziemeļnieciskais šarms", aģentūru LETA informēja centra mārketinga speciāliste Inita Paegle.

Jaunā izstāžu sezona Rotko centrā apvienos ziemeļniecisko mieru, atturīgumu, minimālismu un lakonismu formās, krāsā un radošajā domāšanā. Sezona pārsteigs ikvienu mākslas interesentu ar dāņu mākslinieku grupas projektu "Trans-figuration", kurā iezīmējas ne tikai aktuālais Dānijas laikmetīgajā mākslā, bet arī jaunākās iespējas mākslas zinātnē un tehnoloģijās.

Spilgti atšķirīgu skatījumu un rokrakstus glezniecībā iezīmēs lietuviešu mākslinieks Ričards Garbačausks un norvēģu māksliniece Beate Giersvolda. Formas plastiku keramikas darbu izstādēs uzburs mākslinieces Una Gura un Silvija Šmidkena. Egila Rozenberga pietāte pret klasisko tekstilmākslas izpildījumu pretstatā ar Pētera Sidara nerimstošo alku eksperimentēt būs kā spēle ar kontrastiem, apliecinot tekstilmākslas daudzveidību.

Ziemeļu sezona, tuvojoties ziemai, ienesīs īpašu šarmu, noskaņu, harmoniju un nelielu uguns dzirksti, kas sasildīs ikviena domas, gaidot jaunu pavasari, apgalvo pasākuma organizatori.

Jaunās izstāžu sezonas izstādes Rotko centrā būs aplūkojamas līdz 2018.gada 14.janvārim.