Dažādās pasaules valstīs dzīvojošie latvieši Latvijas Republikas proklamēšanu atzīmēs arī svētdien

Evija Trifanova / LETA

Dažādās pasaules valstīs dzīvojošie latvieši Latvijas Republikas proklamēšanu atzīmēs arī 19.novembrī, liecina portāla "latviesi.com" apkopotā informācija.

Svētku pasākumi 19.novembrī norisināsies Lielbritānijā, Zviedrijā, Kanādā, Īrijā, Austrālijā un ASV.

ASV pasākumi notiks Sietlā, Sanfrancisko un Detroitā. Sietlas latviešu centrā 19.novembrī pēc dievkalpojuma svētku runu "Tautas dziesma un tautas dvēsele" teiks diriģents, komponists, čellists Juris Ķeniņš, bet dziedās "Siguldas balsis". Bet Sanfrancisko par godu svētkiem plānots dievkalpojums, pusdienas, svētku akts un koncerts.

Savukārt Detroitā, Sv. Pāvila draudzes sabiedriskajās telpās, notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienas akts un svinības. Sanākušos uzrunās Amerikas latviešu apvienības (ALA) ģenerālsekretārs Raitis Eglītis par tematu "ALA un Latvija - laiku lokos, roku rokā - pretim simtgadei".

Austrālijā 19.novembrī plānots svētku akts, kurā uzrunu teiks bijušais Latvijas Valsts prezidents, Valdis Zatlers. Gaidāmi Melburnas latviešu vidusskolas audzēkņu, un koru “Daina” un "Veseris" Latvijas virsdiriģenta, Ginta Ceplenieka, vadībā priekšnesumi.

Savukārt Īrijā par godu Latvijas valsts 99.proklamēšanas gada dienai svinības organizē Limerikas latviešu deju kopa "Nemiers". Koncertā "Es savai Tēvzemei" piedalīsies četras aktīvākās Limerikas latviešu biedrības un pašdarbnieki: Deju kopa "Nemiers", bērnu nedēļas skoliņas "Pūcīte" un LBI "Kamenīte", bērnu deju kolektīvs “Taurenītis”. Bērnu nedēļas nogales skoliņa "Pūcīte" un LBI "Kamenīte" izveidos izstādi “Skaista mana Tēvu zeme”.

Tikmēr Kanādā 19.novembrī svētkus svinēs Otavā un Hamiltonā. Hamiltonā gaidāms dievkalpojums, svētku koncerts un Latvijas vēstnieka Kanādā Kārļa Eihenbauma svētku runa, bet Otavā svinības plānotas Miera draudzes namā.

Upsalā, Zviedrijā 19.novembrī svētku atklāšana notiks ar glāzi dzirkstoša šampānieša, svinīgām vakariņām, jestrām dejām un rotaļām kopā ar latviešu postfolkloras grupu "Rikši" no Latvijas. Bet Lielbritānijā 19.novembrī svētki tiks svinēti "Straumēnos". Pasākumā piedalīsies "Straumēnu" skoliņas audzēkņi, "Straumēnu" jauktais koris, "Straumēnu" tautas deju kopa un uzrunu teikts Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže.

Jau ziņots, ka šogad Latviešu ārzemju kopienās par godu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai tika rīkoti vairāk kā 74 svētku sarīkojumi vismaz 33 pasaules valstīs.