Divas "Live Rīga" pilsētas video reklāmas ieguvušas apbalvojumus starptautiskā tūrisma un dokumentālo filmu festivālā Porto

Lasītākais
Edijs Pālens / LETA

Divas Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) "Live Riga" veidotās pilsētas video reklāmas ieguvušas apbalvojumus starptautiskā tūrisma un filmu festivālā "Art&Tur 2017" Porto, Portugālē, aģentūru LETA informēja RTAB pārstāve Anna Blaua.

Godalgu festivāla sadaļā "Tūrisma filmas" reklāmas video sērija "Rīga rīdzinieka acīm" jeb "Insider’s guide in Riga" ieguva balvu kā Labākā Eiropas filma, savukārt kategorijā "Tūrisma galamērķis" otro vietu ieguva "Riga A-Z Rap guide". Festivālā kopumā tika iesniegtas 314 filmas no 41 valsts.

Jaunāko "Live Rīg"a reklāmas kampaņas sēriju "Insider’s guide in Riga" veido piecas īsfilmas - "Dodies ceļojumā ar taksistu", "Skolotājas norādes", "Mācītāja ceļš", "Sieviešu blogera pieturvietas" un "Mežonīgais piedzīvojums ar senioru". Filmas izstrādātās sadarbībā ar reklāmas aģentūru "DDB Latvia", un to producents ir Jānis Nords.

Savukārt video "A – Z Riga Rap Guide" radīts 2016.gadā sadarbībā ar digitālo aģentūru "Cube". Tas ir sociālajiem medijiem paredzēts Rīgas ceļvedis, kurā stāsts par pilsētu izstāstīts repa dziesmā ar 142 vārdiem, kas izkārtoti alfabēta secībā.

Līdzās īsfilmām no Latvijas festivālā par galvenajām balvām sacentās video no tādām valstīm kā Portugāle, Spānija, Austrija, Dānija, Grieķija, Slovēnija, Vācija, Polija, Meksika u.c.

Festivālā "Art&Tur" tiek apbalvoti labākie audiovizuālie projekti divās kategorijās – "Dokumentālās filmas" un "Tūrisma filmas". Iesniegtās filmas vērtēja starptautiska žūrija - 22 eksperti no 11 valstīm ar nozīmīgu pieredzi un atpazīstamību kino, tūrismā un mārketingā.

"Art&Tur" festivāla mērķis ir izcelt labākos audiovizuālos ražojumus, kas reklamē tūrisma produktus un tūrisma galamērķus.

Festivāls Porto, Portugālē norisinājās no šā gada 1.novembra līdz 4.novembrim.

RTAB nodibināts 2009.gada oktobra beigās. Tā dibinātāji ir Rīgas dome (70%), Latvijas nacionālā aviosabiedrība "airBaltic" (10%), Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (10%) un Latvijas Tūrisma aģentu asociācija (10%). RTAB nodarbojas ar tūrisma veicināšanu un Rīgas tūrisma iespēju popularizēšanu ārvalstīs. Birojs par savas darbības un radītā Rīgas zīmola vadmotīvu izvirzījis principu "Labi rīdziniekam - labi tūristam".