Ekonomists: Nevajag pārspīlēt ar negatīvu globālās ekonomikas vērtējumu

Zane Bitere / LETA

Nevajag pārspīlēt ar negatīvu globālās ekonomikas vērtējumu, šodien žurnālistiem atzina Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) iekšzemes kopprodukta (IKP) darba grupas vadītājs, ekonomists Mārtiņš Kazāks.

Viņš stāstīja, ka ir labi priekšnoteikumi tam, lai Latvijas ekonomika šogad augtu straujāk nekā 2016.gadā.

Tajā pašā laikā Kazāks uzsvēra, ka viss būs atkarīgs no notikumiem pasaulē, bet nevajadzētu arī pārspīlēt globālās ekonomikas negatīvo vērtējumu. "Ekonomikas izaugsme pērn nemaz nav bijusi tik slikta nedz Eiropas Savienībā, nedz eirozonā. Lai arī šajā reģionā bezdarbs saglabājas augsts, tomēr tam ir tendence samazināties. Katrā ziņā nevajadzētu pārspīlēt, ka valda vispārējs pesimisms," uzsvēra ekonomists.

Kazāka vērtējumā, Latvijas ekonomikas izaugsmi turpmāk ietekmēs divi faktori - Eiropas Savienības fondu veiksmīga iepludināšana ekonomikā un kreditēšanas aktivizēšana. "Ja uzņēmumu kreditēšana augs straujāk nekā pagājušajā gadā, tad var sagaidīt straujāku ekonomika izaugsmi 2018.gadā," prognozēja FDP eksperts.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka, pēc Finanšu ministrijas (FM) prognozēm, Latvijas ekonomikas izaugsme 2017.gadā paātrināsies un sasniegs 3,2%, bet 2018.gadā izaugsme gaidāma 3,4% apmērā.

FM ieskatā, ekonomikas izaugsmes paātrināšanos 2017.gadā salīdzinājumā ar pagājušo gadu noteiks situācijas uzlabošanās ārējā vidē, paātrinoties izaugsmei pasaulē kopumā un galvenajās Latvijas ārējās tirdzniecības partnervalstīs, kā arī investīciju atjaunošanās Latvijā, pieaugot Eiropas Savienības fondu līdzekļu plūsmai.

FDP šonedēļ sniegusi apstiprinājumu FM makroekonomikas prognozēm, ko valdība izmantos par pamatu, sākot darbu pie nākamā gada budžeta.