Eksperte: Lielākā daļa no jaundibinātajiem "start-up" uzņēmumiem darbojas finanšu tehnoloģiju jomā

Lasītākais
EPA/LETA

Interese par finanšu tehnoloģiju jeb "fintech" jomu Latvijas jaunuzņēmumu jeb "start-up" uzņēmumu vidū ir liela, par ko liecina fakts, ka apmēram 70% no jaundibinātajiem "start-up" uzņēmumiem darbojas "fintech" nozarē, šodien finanšu nozares pārstāvju diskusijā par digitālo transformāciju pauda Latvijas "Start-up" uzņēmumu asociācijas valdes priekšsēdētāja Jekaterina Novicka.

Pēc viņas sacītā, pērn asociācijas rīcībā bija informācija par 240 Latvijā strādājošiem "start-up" uzņēmumiem, bet šogad pēc pirmajiem deviņiem mēnešiem asociācija apkopojusi informāciju par 320 jaunuzņēmumiem.

"Jaunuzņēmumu skaits aug ļoti strauji un, kas ir intereseanti - apmēram 70% no jaundibinātajiem uzņēmumiem darbojas "fintech" jomā vai tuvu tai. Interese par "fintech" Latvijā ir ļoti liela," piebilda asociācijas pārstāve.

Pērn septembrī Novicka aģentūrai LETA sacīja, ka Latvijas "start-up" uzņēmumi piesaistījuši investīcijas vismaz 110 miljonu eiro apmērā. Igaunijas "start-up" uzņēmumi investīcijās piesaistījuši 330 miljonus eiro, bet lietuvieši - 140 miljonus eiro.

"Latvijā ir 240 "start-up" uzņēmumi, Lietuvā šis rādītājs ir līdzīgs, bet Igaunijā ir apmēram 350 "start-up" uzņēmumi," atklāja Novicka.