ES izglītības programmas "Erasmus" iespējas Latvijā izmantojuši aptuveni 100 000 cilvēku

morguefile.com

No 1998.gada Eiropas Savienības (ES) izglītības programmas "Erasmus" iespējas Latvijā izmantojuši aptuveni 100 000 cilvēku, aģentūru LETA informēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.

Kā norādīja pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka, šo vienu no populārākajām ES programmām droši var dēvēt arī par viseiropeiskāko, jo tā ir apliecinājums ES moto - "vienoti daudzveidībā".

"Eirobarometra aptaujās cilvēki visā Eiropā to bieži min kā pozitīvāko, ko devusi ES - parasti vēl pirms tādām nopietnām lietām kā eiro vai kopīgās lauksaimniecības politikas," norādīja Šteinbuka.

"Erasmus" ir viena no vissekmīgākajām ES programmām. Tā sākās 1987.gadā kā neliela augstākās izglītības studentu mobilitātes shēma. Pirmajā gadā tajā piedalījās tikai 3200 studentu, bet pēdējo 30 gadu laikā tā izvērtusies par programmu, no kuras gūst labumu gandrīz 300 000 augstākās izglītības studentu gadā.

Vienlaikus programma ir paplašinājusies, sniedzot studiju un apmācības/prakses iespējas gan augstākās izglītības, gan profesionālās izglītības līmenī, kā arī studentu apmācības, jauniešu apmaiņas, brīvprātīgā darba un darbinieku apmaiņas iespējas visās izglītības jomās, mācībās un sportā.