"Eurostat" sākotnējie dati: Latvijā trešajā ceturksnī bijusi otra straujākā ekonomikas izaugsme ES

Lasītākais
Ieva Čīka / LETA

Latvijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn bijis otrs straujākais iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums, liecina otrdien publiskotie ES statistikas pārvaldes "Eurostat" sākotnējie dati, kas apkopoti par 20 bloka zemēm.

Pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem, Latvijas IKP 2017.gada trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn palielinājies par 6,2%. Vēl straujāka ekonomikas izaugsme bijusi tikai Rumānijā, kur tā sasniegusi 8,6%.

Pēc Latvijas seko Čehija un Polija (abās valstīs +5%), Bulgārija un Kipra (abās valstīs +3,9%), Ungārija (+3,8%), Somija (+3,6%), Lietuva un Slovākija (abās valstīs +3,4%).

Gada izteiksmē IKP trešajā ceturksnī pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati.

Eiropas lielākajā ekonomikā Vācijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada trešo ceturksni IKP audzis par 2,8%, bet salīdzinājumā ar otro ceturksni ekonomikas izaugsme bijusi 0,8% apmērā.

Arī 2017.gada trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējo triju mēnešu periodu IKP pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, izņemot Dānijā, kur fiksēts 0,3% kritums.

Tostarp Latvijā IKP ceturkšņa laikā audzis par 1,5%. Straujāka ekonomikas izaugsme bijusi vien Rumānijā (+2,6%), bet nedaudz mazāks pieaugums bijis Polijā un Somijā (abās valstīs +1,1%), kā arī Bulgārijā un Kiprā (abās valstīs +0,9%). Lietuvas ekonomika šajā periodā augusi par 0,1%.

Gan visas ES, gan eirozonas ekonomika šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu 2016.gadā augusi par 2,5%. Salīdzinājumā ar otro ceturksni IKP gan ES, gan eirozonā pieaudzis par 0,6%.

Dati par Igauniju, Īriju, Grieķiju, Horvātiju, Luksemburgu, Maltu, Slovēniju un Zviedriju nav pieejami. Gada izteiksmē aprēķinam par Nīderlandi ir izmantoti pēc darba dienām pielāgoti dati.