Folkloras festivāla "Baltica" mākslinieciskās koncepcijas konkursā iesniegti 11 pieteikumi

Lita Krone / LETA

Valsts kultūrkapitāla fonda izsludinātajā Starptautiskā folkloras festivāla "Baltica 2018" mākslinieciskās koncepcijas konkursā iesniegti 11 pieteikumi, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (LNKC).

Konkursa žūrija par veiksmīgu un īstenojamu atzinusi Zojas Heimrates koncepciju "Baltica ielīgo Saulgriežos!", Līgas Miķelsones "Folkloras ģimeņu dižkoncerts", Sandras Lipskas "Baltica 2018 muzikantu koncerts", Māras Mellēnas "Festivāla noslēgums Rīgā", kā arī Jantas Mežas "Teicēju koncerts".

Savukārt par inovatīvu un radošu žūrija novērtējusi Ineses Krūzes koncepciju "Jāņuguns uzziedēšanas vakars "Uguns zieds" Ādažos" un Evijas Pučinskas ideju "Slēpņošanas sacensības "Baltica 2018"".

Par konkursa 2500 eiro balvu fonda sadalījumu vēl lems LNKC.

Vērtējot pieteikumus, žūrija uzmanību pievērsa koncepciju mākslinieciskajai kvalitātei, idejas inovatīvajam raksturam, norišu īstenošanas iespējām, festivāla apmeklētāju piedalīšanās iespējām pasākumā un mijiedarbībai ar citām tradicionālās kultūras nozarēm.

Kā ziņots, festivāls "Baltica" norisināsies nākamgad jūnijā. Tā pasākumi paredzēti Rīgā, Cēsīs, Dagdā, Jelgavā, Jūrkalnē, Turaidā un citās Latvijas pilsētās. Festivāla tēma būs "Ziedēšana. Jāņi".