"Free Riga" saņēmusi vairāk nekā 20 pieteikumus kultūras un sabiedrisko projektu īstenošanai Maskavas forštatē

Lasītākais
free riga / facebook.com

Biedrība "Free Riga" pirmajā pieteikšanās posmā uz kultūras un sabiedrisko projektu īstenošanu Maskavas forštatē jeb senajā pilsētas ostas apkaimē - Lastādijā - esošajās rezidencēs saņēmusi vairāk nekā 20 pieteikumus, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāve Anna Štefane.

Pilnīgai rezidenču komandu nokomplektēšanai uzsākts otrais pieteikšanās posms, kas turpināsies līdz šā gada 8.novembrim.

Pirmajā rezidenču posmā telpas tiek piedāvātas uz septiņiem mēnešiem - dzīvošanai, radošai darbībai un atsevišķiem pasākumiem. Sadarbība no rezidentu puses paredz nelielu ikmēneša dalības maksu un dalītus komunālos maksājumus. Tāpat rezidentiem jāapņemas katru nedēļu ieguldīt vismaz trīs stundas sava laika apkaimes projektos un ēkas atjaunošanā.

Līdz šim saņemtos pieteikumus raksturo plaša daudzveidība gan pēc iniciatoru vecuma un valodas, gan darbības virziena. Pieteikto iniciatīvu diapazons plešas no keramikas darbnīcām līdz ugunsšova mēģinājuma telpām, vietējo mākslinieku studijām un vairākiem labdarības projektiem.

Maskavas forštatē esošās divas neapdzīvotās ēkas, kā arī garāžu darbnīcu bloku vairāk nekā 600 000 kvadrātmetru platībā aicināti apdzīvot gan apkaimes aktīvie iedzīvotāji, amatnieki, mākslinieki un nevalstiskās organizācijas, gan citi interesenti, kas paralēli radošajai darbībai ir gatavi kopā ar citiem rezidentiem attīstīt sabiedriskos un kultūras projektus minētajā pilsētas daļā.

Kā ziņots, oktobra sākumā "Free Riga" divās neapdzīvotās ēkās Turgeņeva ielā 13 un Turgeņeva ielā 15 atvēra Lastādijas apkaimes rezidences, turpinot pērn atvērtās T17 (Turgeņeva ielā 17) rezidences darbu, kuras mērķis ir kopīgi ar vietējiem iedzīvotājiem pētīt Lastādijas sadzīvi un stāstus, aktivizēt tās kultūras dzīvi un stiprināt piederības sajūtu.

T17 jeb Turgeņeva ielas 17 apkaimes rezidences pirmais projekts 2016.gada rudenī bija apkaimes svētku organizēšana un pirmā stāstu kartes "Tikšanās ar Lastādiju" izdevuma izveide, aicinot rīdziniekus iepazīt apkaimi un tajā notiekošo. Arī šogad augustā rezidenti kopā ar vietējām iniciatīvām aicināja uz kopīgu tikšanos "Pikniks ar rajonu".