Gadu mijā nebūs pieejams portāls "eparaksts.lv"

pexels.com

No 29.decembra plkst.23 līdz 2.janvāra plkst.8 nebūs pieejams portāls "eparaksts.lv", šodien žurnālistus informēja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Viņš skaidroja, ka šajā laikā notiks pāreja no portāla vecās versijas uz jauno, līdz ar to nebūs iespējams veikt elektronisko parakstu, izmantojot "eparaksts.lv". Citi e-parakstīšanās veidi darbosies.

Bokta skaidroja, ka izmaiņas tiek veiktas, jo pilnībā atjaunota eParaksta tehnoloģiskā platforma. Tas darīts, lai atbilstu Eiropas Savienības "eIDAS" (elektroniskās identifikācijas, autentifikācijas un drošības pakalpojumu) regulai, kā arī, lai atjaunotu 2006.gadā ieviesto risinājumu un sniegtu klientiem lielāku funkcionalitāti un ērtības.

LVRTC nodarbojas ar radio un televīzijas programmu apraidi, e-paraksta un citiem sertifikācijas pakalpojumiem, datu pārraides, datu centru un infrastruktūras nomas pakalpojumu sniegšanu.

Pērn LVRTAC strādāja ar 15,126 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 4,612 miljonu eiro apmērā. Savukārt 2015.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 14,898 miljoni eiro, bet peļņa - 5,233 miljoni eiro.