Gorbačovs: Aukstais karš ir tuvu

Publicitātes foto

Pirmais un pēdējais PSRS prezidents Mihails Gorbačovs ir norūpējies par situāciju starptautiskajās attiecībās. Politiķis ir pārliecināts, ka aukstais karš ir ļoti tuvu - to viņš pastāstījis intervijā vācu žurnālam Bild.

Analizējot šī brīža starpvalstu attiecības pasaulē, Gorbačovs ir vadījies no politisko līderu paziņojumu stingrības un pasaules diplomātijas vispārējās degradācijas. Bijušais PSRS vadītājs ir konstatējis, ka attiecības starp lielvalstīm pastāvīgi pasliktinās.

"Politiķu un augstu stāvošu militāristu runas kļūst aizvien kareivīgākas, un militārajās doktrīnās tiek pielietoti arvien stingrāki formulējumi. Rodas iespaids, ka pasaule noskaņojas jaunam karam," paziņojis Gorbačovs. Pēc viņa domām, jau šodien var saskatīt visas Aukstā kara pazīmes.

Bijušais prezidents arī piebildis, ka sava loma tajā, ka situācija pasliktinās, ir arī plašsaziņas līdekļiem. "Mediji to [informāciju] pārķer un uzkarsē vēl vairāk," ekspertu citē Bild.

Mihails Gorbačovs jau vairākkārtēji visai kritiski ir izteicies par situāciju starptautiskajā arēnā. Pēc viņa domām, attiecības starp pasaules lielvalstīm ar katru gadu kļūst aizvien nokaitētākas.

"Es domāju, ka mēs patlaban pārdzīvojam šādu bīstamu periodu. Viss var beigties, kā minumums, ar auksto karu. Tas jau notiek. Un tas, kurš domā, ka viņš uzvarēs - tas viss ir nieki," paziņojis Gorbačovs. Viņš ir pārliecināts, ka pasaules līderiem ir jāpārslēdz uzmanība uz konstruktīvu dialogu un jāsāk virzīties uz to, lai nodrošinātu mieru.