Iedzīvotāji vispozitīvāk vērtē Bergmaņa un Reiznieces-Ozolas darbu, visnegatīvāk - Gerhardu un Rasnaču

Lasītākais
Paula Čurkste / LETA

Latvijas iedzīvotāji vispozitīvāk vērtē aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa (ZZS) un finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) darbu, bet visnegatīvāk - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) un tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) darbu, atsaucoties uz SKDS socioloģisko pētījumu, vēsta "Neatkarīgā".

SKDS decembra aptaujā Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) darbs atzīts par trešo labāko. Pozitīvu atzinumu par viņu devuši 37,4% iedzīvotāju. Šis rādītājs gada laikā gan audzis par 3,6 procentpunktiem, bet ar to nav pieticis, lai noturētos otrajā topa vietā, kuru premjers ieņēma pērn. 5% respondentu atzinušies, ka nav dzirdējuši par Kučinski vispār, tomēr kopumā premjeram starp ministriem ir vislabākā atpazīstamība.

Visaugstāk vērtēts sabiedrībā ir Bergmaņa darbs - 51,6% aptaujāto uzskata, ka viņš ar saviem pienākumiem tiek galā labi, un tikai 14,3% ir pretējās domās. Sabiedrībā augstāk vērtētais ministrs Bergmanis ir kopš stāšanās ministra amatā 2015.gadā. Eksperti uzskata, ka viņam palīdz gan kādreizējie sasniegumi sportā, gan fakts, ka kopš Krimas aneksijas sabiedrības uzmanības centrā ik dienu ir aizsardzības un drošības jautājumi.

Īpašu sabiedrības labvēlību izpelnījusies finanšu ministre Reizniece-Ozola. Ja 2016. gada nogalē viņas darbība bija piektā augstāk vērtētā, tad tagad viņa pakāpusies uz otro vietu. Par finanšu ministri joprojām nav dzirdējuši 17% respondentu, bet to skaits, kas viņas darbu vērtē negatīvi, sarucis par 10 procentpunktiem.

Savukārt kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) ierindojusies topa ceturtajā vietā. Viņas darbu pozitīvi vērtē 31% respondentu, taču, neraugoties uz augošo publicitāti, kuru garantē gatavošanās vērienīgajiem valsts simtgades svētkiem un Dziesmu un deju svētkiem, 23,5% respondentu joprojām atzīst, ka par viņu neko nav dzirdējuši.

Uzlabojies veselības ministres Andas Čakšas (ZZS) reitings. Ja pirms gada viņas darbs tika vērtēts kā astotais labākais, šogad sabiedrības acīs viņa pakāpusies līdz sestajai vietai. Šogad pozitīvi viņas darbu vērtē 28,6% aptaujāto, un tas ir par 8,5 procentpunktiem labāks rādītājs. Par 5 procentpunktiem samazinājies arī to iedzīvotāju skaits, kas par viņu neko nav dzirdējuši, bet negatīvais vērtējums joprojām saglabājies uz 33% atzīmes.

Stabils vērtējums ir ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam (V) - gan šogad, gan pērn viņš atzīts par septīto labāk strādājošo ministru. Aizvadītajā gadā pieaudzis gan viņa darba pozitīvais vērtējums, gan sarucis negatīvais. Iespējams, "oligarhu sarunas" iedragājušas zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) darba vērtējumu. Ja pērn sabiedrība viņu uzskatīja par sesto labāk strādājošo ministru, tad šogad viņš noslīdējis līdz astotajai vietai. Viņa darbu par labu atzīstošo skaits sarucis par 5 procentpunktiem, bet kritiķu - par 6 procentpunktiem pieaudzis.

Pateicoties vērienīgajai izglītības sistēmas reformai un veiklajai valodai, ar otro augstāko atpazīstamību var lepoties izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (V). Par viņu nav dzirdējuši tikai 8,4% sabiedrības, taču viņa darba kritiķu ir krietni vairāk - 51,8%. Tas gan ir labāks rezultāts nekā pirms gada, taču ar to nepietiek, lai izrautos no šā topa desmitās vietas, kurā ministrs atradās ari pirms gada.

Aptauja liecina, ka ne premjera biedra statuss, ne partijas priekšsēdētāja amats nav ļāvis audzēt atpazīstamību "Vienotības" priekšsēdētājam, ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam. Par viņu neko nav dzirdējuši 28,5% iedzīvotāju, bet 17,6% pozitīvā vērtējuma ļauj viņam ieņemt 11. šā topa pozīciju. Arī labklājības ministrs Jānis Reirs (V) varētu vēlēties lielāku atpazīstamību, jo par viņu neko nav dzirdējuši 25,4% aptaujāto, taču 12. pozīciju topā viņam ļauj ieņemt 17,4% pozitīvais vērtējums.

Jau tradicionāli valdībā viszemāk vērtētais ir Gerhards. Viņa sniegumu par labu atzīst vien 12,7% iedzīvotāju un, kaut arī šis rādītājs uzlabojies par 2,8 procentpunktiem, viņš joprojām ir pēdējā vietā. Savukārt otrs zemāk vērtētais ministrs ir Rasnačs - viņa darbu pozitīvi vērtē 14,3% iedzīvotāju, bet negatīvi - 30,1%.