IeM sagatavojusi jaunu Prostitūcijas ierobežošanas likumprojektu

Lasītākais
Edijs Pālens/LETA

Iekšlietu ministrija (IeM) šonedēļ ir sagatavojusi jaunu Prostitūcijas ierobežošanas likumprojektu, kas paredz būtiski reformēt šīs jomas regulējumu, tostarp ieviest bargākus administratīvos sodus prostitūtu klientiem un palielināt prostitūtu vecuma cenzu. Likumprojekts arī paredzētu, ka Izglītības un zinātnes ministrijai jautājumus, kas saistīti ar dzimumu līdztiesību, veselību un morāli, kā arī cilvēku ekspluatācijas formām, un prostitūcijas būtību un sekām, būs jāiekļauj sociālo zinību mācību programmās bērnu un jauniešu izglītošanai.

Šāds pavērsiens neapmierina daļu tviterlietotāju, kuri uzskata, ka bērni būtu jāpasargā no informācijas par visu nevēlamo. Tikmēr oponenti šāda nostāju sauc par tumsonīgu, jo uzskata, ka skolās nepieciešama daudzpusīga un plaša informācija.

Neizpratnē ir "Asociācija Ģimene" tviterkonts.


Tvitera lietotājs Jānis Nezināmais neizprot "Asociācija Ģimene" satraukumu.

Žurnāliste Ingvilda Zālīte nesaprot organizācijas paustās bažasPar radušos diskusijas atklātību ironizē projektu vadītājs Lauris Grāvelis.Sagatavotais likumprojekts pārsteidzis arī deputāti Jūliju Stepaņenko (S).Pedagoģe Neila Krave iesaka, "nevis slēpt sērkociņus, bet pastāstīt par ugunsdrošību".


Arī "Biedrs Dže" uzskata, ka bērni ir jāizglīto par dažādām tēmām.Atbalsts ministrijas izstrādātajam likumprojektam pārsteidzis Stepaņenko. Ārsts Antons Mozaļevskis norāda, ka bērniem ir tiesības gūt informāciju par dažādām sociālām problēmām. Tvitera lietotāja Žanete rosina aizliegt arī daļu no pasaules literatūras klasikas.


Tvitera lietotāja "Vārdotāja" skaidro, kā sapratusi Stepaņenko bažas.Par piemērotālu laiku, kad informēt par prostitūciju, vēstī sabiedrisko attiecību jomas darbonis Gints Knoks.