Imants Kalniņš: Latvijai ir jāizstājas no Eiropas Savienības

Lasītākais
Edijs Pālens / LETA

Latviešu komponists Imants Kalniņš sniedzis interviju prokremliskajam ziņu portālam rubaltic.ru, kārtējo reizi atgādinot, ka viņam joprojām visvairāk simpatizē Vladimira Putina piekoptā politika, vēsta Focus.lv, atsaucoties uz nra.lv.

Kalniņš apstiprina, ka pirms četriem gadiem pausto atbalstu Vladimira Putina politikai viņš nav mainījis - komponistam joprojām simpatizē šodienas Krievija. Viņš arī atceras Brežņeva laikus, retoriski jautājot, ka vai tad tie bijuši tik slikti, kā tagad to mālē.

"Es atbalstu Putinu, jo man nav pieņemams pasaules skatījums, kādu propagandē Rietumos. Man tas nav pieņemams," skaidro latviešu komponists, kuram vairāk patīkot Krievijas un Ķīnas politiskie modeļi.

Kalniņš uzskata, ka Latvijai būtu jāizstājas no ES un jākļūst par patiešām suverēnu republiku: "Partiju demokrātija, kāda eksistē Latvijā, novedīs pie haosa, nevis kārtības. Es uzskatu, ka valdībai jābūt ar autoritāti, hierarhiju un spēku".

"Latvijai, manuprāt, vienīgā iespēja ir izstāties no ES. Jālikvidē ES, tai nav nākotnes. Es redzu, ka katrai Eiropas nācijai būtu jābūt atsevišķai," ar savām domām dalās Kalniņš.

Visbeidzot Kalniņš paudis pārliecību, ka Putins ir Latvijas sabiedrotais, un mūsu valstij būtu vairāk jāsadarbojas ar Krieviju: "Vladimirs Putins ir cilvēks, kuru klausa. Krievijai un Latvijai vienam par otru jācenšas teikt vairāk labu vārdu. (..) Ļoti vēlos un ceru, ka mūsu abām valstīm būs ļoti labas attiecības!"