Inspektors "nopūdelējis" Sanktpēterburgas teroristu, jo bijis aizrāvies ar spēlīti tālrunī

Ekrānuzņēmums

Sanktpēterburgas tiesībsargi ir noskaidrojuši, kā teroristam Akbaržonam Džalilovam izdevies iekļūt metro. Kā izrādījies, brīdī, kad spridzinātājs gājis iekšā metro, dežūrējošais policists atradies izsaukumā, bet kontroles dienesta inspektors bijis aizrāvies ar spēlīti mobilajā telefonā, vēsta Sanktpēterburgas portāls Fontanka.ru.

Izmeklētāji ir rekonstruējuši terorista Džalilova pārvietošanos dienā, kad Sanktpēterburgā tika sarīkots terora akts. Noskaidrots, ka ļaundaris metro iekļuvis stacijā "Akademičeskaja".

Attālumu no ieejas vestibilā līdz eskalatoram Džalilovam izdevies noiet nepamanītam, neskatoties uz uzstādītajiem metāla detektoru rāmjiem. Aizdomīgo vīrieti ar lielo mugursomu nepamanīja ne policists, ne kontroles dienesta darbinieks. Pirmais postenī vispār nav bijis, jo izsaukts uz citu staciju noformēt aizturēto ar nelielu narkotiku partiju. Otrs, savukārt bijis pārāk aizrāvies ar spēlīti mobilajā telefonā.

Tiesībsargi ir uzsākuši pirmsizmeklēšanas pārbaudi pēc panta "Nolaidība" - dienesta pienākumu nepienācīga pildīšana, kas izraisījusi divu vai vairāku personu nāvi, vēsta Fontanka.ru. Ja tiks secināts, ka kontroles dienesta inspektors patiešām "nopūdelējis" teroristu telefona spēlītes dēļ, tad viņam draud brīvības atņemšana uz laiku līdz septiņiem gadiem.

Portāls atgādina, ka pēc terora aktiem Domodedovas lidostā Maskavā, 2011. gadā tika izmainīti arī Sanktpēterburgas metro lietošanas noteikumi. Tā kontroles dinesta darbiniekiem ir tiesības pārmeklēt pasažieru bagāžu, bet atteikšanās gadījumā pasažieri neielaist metro stacijā. Teorētiski Džalilova mugursomai vajadzēja izraisīt kontroles inspektora interesi, taču, kā pēc tam bijis redzams videonovērošanas kameru ierakstos, darbinieks tā vietā aizrautīgi spēlējis spēlīti mobilajā telefonā.

3. aprīlī Sanktpēterburgas metro sarīkotajā terora aktā, kad spridzeklis detonēja vilciena vagonā, bojā gāja 13 cilvēki, bet ievainojumus guva vairāk nekā 60 cilvēki.