Itālijas piekrastē atrod 26 meiteņu līķus

Lasītākais
EPA / LETA

Vidusjūrā, Itālijas piekrastē atrasti vairāk nekā 20 jaunu sieviešu-migrantu līķi. Itālijas varasiestādes patlaban cenšas noskaidrot meiteņu nāves iemeslus. Ir aizdomas ka visas ir nogalinātas, vēsta MK.ru.

Ostas pilsētas Salerno policijas priekšniece Lorēna Čikoti paziņojusi, ka ir uzsākta šo sieviešu nāves apstākļu izmeklēšana, lai saprastu, vai viņas pirms nāves nav tikušas pakļautas spīdzināšanai vai seksuālai vardarbībai. Pēc varasiestāžu rīcībā esošās informācijas, 26 meitenes vecumā no 14 līdz 18 gadiem, kuru dzimtene ir Nigērija un Nigēra, ir gājušas bojā, cenšoties pa jūru no Lībijas nokļūt uz Eiropu.

Jauno sieviešu līķus Salerno ostas tuvumā uzgāja spāņu kuģis "Cantabria". Mirstīgās atliekas dreifējušas gaisu izlaidušā gumijas laivā. Citi pasažieri, kuriem bija izdevies izdzīvot, mēģināja noturēties pie pusnogrimušās laivas sāniem.

Šis pats kuģis pēdējo dienu laikā jūrā izglābis 90 sievietes un 52 bērnus, to starpā arī vienu jaundzimušo. Pavisam pēdējās brīvdienās no jūras izcelti aptuveni 400 migrantu.

Kā zināms, Lībija ir kļuvusi par galveno placdarmu Āfrikā, no kura migranti cenšas nokļūt Eiropas valstīs. Liela daļa (75%) no migrantiem, kuri Eiropā nokļūst pa Vidusjūras maršrutu, izceļas Itālijas krastos. Citi sasniedz Grieķijas, Kipras un Spānijas krastus. Pēs Starptautiskās migrācijas organizācijas datiem, no gada sākuma līdz 1. novembrim šo ceļu ir izmantojuši vairāk nekā 150 tūkstoši cilvēku, no tiem aptuveni 2,8 tūkstoši ir gājuši bojā.