Jaunas bāzes stacijas demonstrācijā LMT tīklā sasniegts teju vienu gigabitu sekundē liels mobilā interneta ātrums

morguefile.com

Šodien demonstrējot "Nokia" bāzes staciju ar jaunāko ātrgaitas interneta programmatūru, mobilo sakaru operatora "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) tīklā sasniegts 930 megabitus sekundē liels mobilā interneta ātrums.

Kā aģentūrai LETA sacīja uzņēmuma pārstāvji, tas ir Baltijas mobilā interneta ātruma rekords.

"Ātrums ir tikai viens no vairākiem tīkla kvalitātes parametriem, taču tas simboliski iezīmē Latvijas iespējas būt starp mobilo sakaru līderiem pasaulē. Tehnoloģijas un gudri cilvēki ir mūsdienu nafta un zelts. Lai izmantotu šīs priekšrocības, LMT strādā pie jaunās paaudzes 5G tīkla attīstības, nodrošinot modernākās iespējas uzņēmējiem un iedzīvotājiem inovatīvu produktu izstrādē. Latvijai ir jākļūst par viedvalsti," sacīja LMT prezidents Juris Binde.

LMT dibināts 1992.gadā kā pirmais mobilo sakaru operators valstī. Uzņēmuma kapitālā 49% pieder "TeliaSonera", 23% - "Lattelecom", 23% - valstij piederošajam "Latvijas Valsts radio un televīzijas centram" un 5% - Latvijas valstij. LMT grupas apgrozījums pagājušajā gadā bija 190 miljoni eiro, kas ir par 6% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt grupas tīrā peļņa bija 22,3 miljoni eiro.