Kinoteātrī "Splendid Palace" šomēnes būs skatāmi "Baltijas filmu dienu" seansi

Autors: Kitija Seržāne
11.08.2017 15:51
Kultūra

Kinoteātrī "Splendid Palace" 23.augustā un 24.augustā notiks "Baltijas filmu dienu" seansi, kuros varēs noskatīties kaimiņvalstu filmas "Zupas pilsētas slepenā biedrība", "Mulsuma dienas", "Emīlija" un "Senekas diena", aģentūru LETA informēja Nacionālā Kino centra (NKC) pārstāve Agnese Zapāne.

"Baltijas filmu dienas" ir NKC, Lietuvas kino centra un Igaunijas Filmu institūta iniciatīva un kopīgi veidots pasākums, kā mērķis ir stiprināt Baltijas valstu sadarbību kino jomā un vairot skatītāju zināšanas par kaimiņvalstu filmām.

Šajā laikā Rīgā, Tallinā un Viļņā notiks bezmaksas kinoseansi, katrā valstī demonstrējot pa divām spēlfilmām no katras kaimiņvalsts. Tāpat paredzētas tikšanās ar šo filmu autoriem.

"Splendid Palace" būs iespējams noskatīties Igaunijā populāro ģimenes filmu "Zupas pilsētas slepenā biedrība" un 90. gadu vidē izspēlētu traģikomēdiju "Mulsuma dienas". Lietuvas piedāvājums pasākumā ir "Emīlija" - stāsts par 70.gadu jauniešiem Kauņā, un "Senekas diena", kas tapusi kā Lietuvas kopražojums ar Latviju un Igauniju.

Viestura Kairiša "Melānijas hronika" tiks izrādīts Lietuvā, bet Jāņa Norda pieaugšanas stāsts "Mammu, es tevi mīlu" tiks izrādīts Igaunijas auditorijai. Savukārt Renāra Vimbas debija "Es esmu šeit" seanss notiks abās kaimiņvalstīs.

"Baltijas filmu dienu" iniciatīva tiks turpināta arī nākamgad, kad trīs Baltijas valstis svinēs savu simtgadi. Arī Lietuvā un Igaunijā, tāpat kā Latvijā, top sava simtgades filmu programma, un šis pasākums kalpos par jau pārbaudītu platformu labāko darbu izrādīšanai kaimiņvalstīs.

Kaimiņvalstu filmu seansi notiks kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē 23.augustā un 24.augustā plkst.18 - katru vakaru izrādīs divas filmas. Ieeja seansos bez maksas.