Krimā atrasts masu kaps ar ķermeņiem bez galvām

Lasītākais
pixabay.com

Krimā uziets apbedījums, kurā atrasti vismaz 70 skeleti ar nocirstām galvām. Masu kapu atraduši arheologi, veicot izrakumus vietā, kur plānota jaunas šosejas izbūve. Zinātnieki apbedījumu datē ar 10-13. gadsimtu, kad, iespējams, pussalu bija sagrābuši mongoļi-tatāri. Precīzāk kapa vecumu varēs noteikt pēc divu atrasto bultu uzgaļu detalizētas analīzes.

Kā aģentūrai RIA Novosti pastāstījis arheoloģiskās ekspedīcijas vadītājs, arheologi negaidot atraduši divus apbedījumus, kuri bijuši pilni ar cilvēku kauliem, taču bez galvaskausiem. Līķi bijuši haotiski samesti vienā kaudzē. Pēc arheologa domām, šajā vietā, visticamāk, cilvēki ir masveidīgi sodīti ar nāvi.

Upuru galvaskausus zinātnieki nav atraduši. Pētnieki pieļauj, ka ar nāvi sodīto galvas tikušas uzdurtas uz pīķiem un izliktas publiskai apskatei vai arī sakrautas piramīdās, kā tas atsevišķām tautām savulaik ir bijis pieņemts.

Arheoloģiskās izpētes lauks jau ir pārsniedzis 50 hektārus, un tajā tiek pētīti vairāk nekā 80 arheoloģiskie pieminekļi, kas attiecināmi uz dažādiem vēsturiskajiem periodiem.