Krūms atcelts no Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas valdes locekļa amata pienākumu pildīšanas

Lasītākais
Ieva Lūka / LETA

Izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā aizdomās turētais maksātnespējas administrators Ilmārs Krūms 13.septembrī ticis atcelts no Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas (Administratoru asociācija) valdes locekļa amata pienākumu pildīšanas, aģentūru LETA informēja Administratoru asociācijas izpilddirektore Justīne Plūmiņa.

Ar šo Uzņēmumu reģistra lēmumu ir veiktas izmaiņas Administratoru asociācijas valdes sastāvā, atbrīvojot no biedrības valdes maksātnespējas procesa administratoru Ilmāru Krūmu. Izmaiņas valdes sastāvā veiktas, pamatojoties uz Administratoru asociācijas padomes lēmumu par Ilmāra Krūma atcelšanu no Administratoru asociācijas valdes locekļa amata pienākumu pildīšanas.

Administratoru asociācijas padome šī gada 22.augustā pieņēma lēmumu par Krūma atcelšanu no valdes locekļa amata pienākumu pildīšanas, ņemot vērā viņa tiesisko statusu, proti, Ilmāram Kūmam ir aizdomās turētā statuss par iespējami smagu noziegumu izdarīšanu likvidējamās AS "Trasta Komercbanka" likvidācijas procesā, kas ir klajā pretrunā ar Administratoru asociācijas mērķiem un darbības uzdevumiem, kā arī šāda rīcība nav savienojama ar maksātnespējas procesa administratora ētikas normām. Lēmums tika pieņemts, vienbalsīgi balsojot pieciem padomes locekļiem.

Saskaņā ar statūtiem Administratoru asociācijas padome ir biedrības pārvaldes institūcija, kas pārstāv biedru intereses sapulču starplaikā un uzrauga valdes un citu institūciju darbību. 

Darbu Administratoru asociācijas valdē turpina valdes locekļi Kaspars Novicāns, Andris Daugaviņš un Ieva Broka.

Jau ziņots, ka Krūms 26.jūlijā tika atbrīvots no apcietinājumu, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Viņam ir piemērota policijas uzraudzība, aizliegums izbraukt no valsts, kā arī aizliegums tikties ar noteiktām personām, sarunā ar raidījumu atklāja Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Viņš skaidroja, ka Krūms atbrīvots izmeklēšanas interesēs. Sīkāku informāciju viņš nesniedza, norādot, ka tas pašlaik ir izmeklēšanas noslēpums.

Kā ziņots, 21.jūnijā Rīgas apgabaltiesa nolēma paturēt apcietinājumā kriminālprocesos aizdomās turētos administratorus. Trīs atsevišķās sēdēs tiesa izvērtēja saņemtās sūdzības par minētajiem administratoriem piemēroto drošības līdzekli un visas sūdzības noraidīja.

Apcietinājumu Sprūdam, Krūmam un Naurim Durevskim Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa kā drošības līdzekli piemēroja 9.jūnijā. Tai dienā tika apcietināts arī finansists Jorens Raitums, kuru policija jau pēc pāris dienām atbrīvoja, piemērojot viņam ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sākusi divus atsevišķus kriminālprocesus. Vienā figurē Sprūds kopā ar Krūmu un Raitumu. Sprūdam un Krūmam tiek inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, savukārt Raitumam tiek inkriminēta dalība izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Trijotnes apcietināšana saistīta ar likvidējamo "Trasta komercbanku".

Otrajā lietā figurē Durevskis. Viņš tiek turēts aizdomās par kukuļa izspiešanas mēģinājumu.