KTK brīdina "SEB banku" par stingrās autentifikācijas nosacījumu laicīgu neieviešanu

Evija Trifanova/Leta

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izteikusi brīdinājumu "SEB bankai" par stingrās autentifikācijas nosacījumu laicīgu neieviešanu, aģentūrai LETA pavēstīja FKTK Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Līcīte.

Viņa arī informēja, ka FKTK un "SEB banka" ir noslēgušas administratīvo līgumu, ar kuru FKTK un "SEB banka" vienojas par rīcības plānu, kādā banka nodrošinās internetbankas maksājumu ar kodu kartēm limitu atbilstību jaunajām normatīvo aktu prasībām par stingro autentifikāciju.

"FKTK ir izteikusi "SEB bankai" brīdinājumu, jo banka nav pilnībā ievērojusi Finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku informācijas sistēmu drošības normatīvo noteikumu prasības, noteiktajā termiņā, no šā gada 1.aprīļa nenodrošinot noteiktos limitus vienkāršotajam internetbankas autorizācijas rīkam - kodu kartei," sacīja Līcīte.

Viņa arī atzīmēja, ka "SEB banka" gada sākumā veica pāreju uz jaunu informācijas tehnoloģiju (IT) un klientu apkalpošanas pamatsistēmu, kas prasīja visu resursu iesaisti un klientu komunikāciju, tāpēc Finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku informācijas sistēmu drošības normatīvo noteikumu prasību ieviešana netika laicīgi nodrošināta. 

"Bankas pieļautais pārkāpums FKTK ieskatā nav augsta riska, un banka veica darbības, lai saīsinātu neatbilstības periodu," uzsvēra Līcīte.

Vienlaikus FKTK un "SEB banka" ir noslēgušas izlīgumu par administratīvās lietas izbeigšanu.

"SEB bankas" Korporatīvās komunikācijas pārvaldes vadītāja Agnese Strazda aģentūrai LETA sacīja, ka banka gada sākumā veica pāreju uz jaunu IT un klientu apkalpošanas pamatsistēmu, kas prasīja visu resursu iesaisti un klientu komunikāciju, tādējādi limitu ieviešanu kodu kartēm banka plānoja ieviest vēlāk, uzreiz pēc jaunās sistēmas stabilizācijas perioda, par to laicīgi informējot arī FKTK.

"Jau šobrīd mēs klientiem komunicējam jauno, ar FKTK apstiprināto plānu, kas paredz, ka no 15.jūnija stāsies spēkā limiti kodu karšu lietošanā arī "SEB bankas" klientiem. Klienti šobrīd tiek informēti par limitu ieviešanu, līdz ar to FKTK prezentētais plāns jau tiek realizēts. Vienlaikus, mēs esam laicīgi nodrošinājuši divu līmeņu autorizācijas risinājumu klientiem - "Smart-ID"," teica Strazda.

Jau vēstīts, ka no 2017.gada 1.aprīļa ir mainījušies nosacījumi klientu autorizācijai un darījumu veikšanai internetbankās - papildu ierastajām kodu kartēm ir jāizmanto jauni un droši risinājumi. Izmaiņas saistītas ar paaugstinātām IT drošības prasībām, kas iekļautas Eiropas Banku iestādes vadlīnijās un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas noteikumos.

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" ir ceturtā lielākā banka Latvijā.