Kučinskis Azerbaidžānas prezidentam norāda uz sadarbības iespējām transporta jomā

Lasītākais
Zane Bitere / LETA

Šodien Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) tikšanās laikā ar Azerbaidžānas prezidentu Ilhamu Alijevu norādīja uz abu valstu iespējām sadarboties transporta jomā, aģentūru LETA informēja Ministru kabinetā.

Sarunas ietvaros tika akcentēta nepieciešamība veicināt sadarbību gan pasažieru, gan arī preču pārvadājumu jomā. Latvijas aviokompānijai "airBaltic" ir interese nodrošināt lidojumus Rīga-Baku visa gada garumā, kā arī attīstīt tālāk sadarbību ar "Azerbaijan Airlines".

Kučinskis informēja Alijevu arī par Latvijas plāniem attiecībā uz "Rail Baltica" projekta realizāciju, norādot, ka tā ietvaros tiks veidots arī loģistikas centrs un ir svarīgi, lai būtu intensīva sadarbība valstu starpā, tostarp ar Azerbaidžānu, lai jaunās iespējas šeit tiktu pilnvērtīgi izmantotas.

Tikšanās laikā Kučinskis norādīja, ka Latvijas un Azerbaidžānas attiecības vienmēr bijušas raksturojamas kā veiksmīgas, kā arī pauda pārliecību, ka sadarbība abu valstu starpā turpināsies, it īpaši tādās jomās, kā izglītība, ekonomika, transports un loģistika.

Ministru prezidents apliecināja atbalstu Eiropas Savienības un Azerbaidžānas attiecību stiprināšanai un ar viesi pārrunāja nākošā Austrumu partnerības samita sagatavošanu. Uzsvērta tika Austrumu partnerības lielā nozīme un nepieciešamība to turpināt.

Tāpat Ministru prezidents pauda gandarījumu par to, ka Alijeva vizītes laikā parakstīta kopējā deklarācija par stratēģisko partnerību starp Latviju un Azerbaidžānu, kas dos jaunu papildus impulsu mūsu divpusējo attiecību attīstīšanā.

Vizītes ietvaros parakstīta deklarācija par stratēģiskās partnerības nodibināšanu starp Latviju un Azerbaidžānu, Latvijas valdības un Azerbaidžānas valdības līgums par sadarbību izglītības jomā, Latvijas Ekonomikas ministrijas un Azerbaidžānas Ārkārtas lietu ministrijas vienošanās par sadarbību valsts būvniecības drošības uzraudzības jomā, kā arī Latvijas Satiksmes ministrijas un Azerbaidžānas Transporta, komunikāciju un augsto tehnoloģiju ministrijas saprašanās memorands par sadarbību transporta jomā.

Jau ziņots, ka vizītē Latvijā ieradies Azerbaidžānas prezidents, kuru pavada uzņēmēju delegācija. Alijevs šodien tikās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, kā arī ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK).

Šorīt Rīgas pilī prezidenti parakstīja stratēģiskās sadarbības deklarāciju. Tāpat starp abām valstīm tika parakstīti nozaru sadarbības līgumi izglītībā, transportā un būvniecības uzraudzībā.

Azerbaidžānas prezidents apliecināja, ka Latvijas-Azerbaidžānas biznesa forums nesīs labus rezultātus abu valstu savstarpējām attiecībām un to attīstībai, norādot, ka tā laikā tiks parakstīti vairāki komerciāli un ekonomiskās sadarbības līgumi, kas vecinās iespēju palielināt tirdzniecības apjomus.