Kučinskis: Jāizvairās no diskusiju formātiem, kas varētu šķelt ES vienotību

Lasītākais
Ieva Lūka / LETA

Latvija pauž skaidru nostāju, ka diskusijai par Eiropas Savienības (ES) nākotni jānotiek visu dalībvalstu formātā, un jāizvairās no formātiem, kas varētu šķelt ES vienotību, uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjera birojā aģentūru LETA informēja, ka Kučinskis šodien Briselē kopā ar pārējo ES valstu un valdību vadītājiem piedalījās Eiropadomes darbā, kurā tika diskutēts par ES nākotni, kā arī jautājumiem, kas saistīti ar Lielbritānijas izstāšanos no ES jeb "Brexit".

Eiropadomes sēdes laikā valstu un valdību vadītāji vienojās par ceļa karti turpmākajiem diviem gadiem, paredzot intensificēt savu darbu, pirmkārt, pievēršot uzmanību aktuālajiem jautājumiem. Par jauno ES budžetu, kas stāsies spēkā pēc 2020.gada, Eiropadome plāno sākt spriest jau 2018. gada februārī.

"Kopīgā tematiskā ceļa karte un piedāvātā metode ir ļoti laba. Jāvirzās uz priekšu dažādajos jautājumos. Piedāvātais laika grafiks ir intensīvs, bet atbalstāms," sacīja Kučinskis.

Kopumā laika posmā no 2018.gada sākuma līdz 2019.gada nogalei ES valstu un valdību vadītāji plāno sanākt uz 13 Eiropadomes sēdēm.

Savukārt attiecībā uz Lielbritānijas izstāšanos no ES, klātesošie bija vienisprātis, ka sarunās panākts progress, taču tas nav pietiekams, lai pārietu uz nākamo fāzi - sarunām par ES un Lielbritānijas nākotnes attiecībām.