Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" bērni un jaunieši varēs iepazīties ar NBS tehniku un karavīriem

Flickr.com / Kārlis Dambrāns

Šodien no plkst.11 līdz 16 kultūras pils "Ziemeļblāzma" daudzfunkcionālajā laukumā notiks izglītojošs pasākums bērniem un jauniešiem - iepazīšanās ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) tehniku un karavīriem, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Mediju un komunikācijas projektu vadītāja Dace Lasmane.

Programmā paredzēts apskatīt apvidus bruņoto transportu, bruņutehniku un kāpurķēžu militāro tehniku. Būs iespēja aplūkot un piemērīt snaiperu aprīkojumu, kā arī iespēja iepazīties ar karavīra ekipējumu, tai skaitā smagajiem ieročiem - ložmetējiem un strēlnieku ieročiem.

Apmeklētājiem tiks piedāvātas arī fiziskās aktivitātes - pārvietošanas pa virvi, mezglu siešana un šaušana ar peintbola ieročiem mērķi.

Jauniešiem arī būs iespēja apgūt izdzīvošanas pamatelementus ar praktiskiem piemēriem rīcībai ekstremālā situācijā - kā rīkoties apmaldoties mežā, kā iekurt uguni ar kramu, kā izdzīvot mežā, darbs ar karti un kompasu, kā mežā filtrēt lietus ūdeni un citas lietas.

Pārvietojamā lauku virtuvē tiks gatavots plovs.

Pasākumā piedalīsies un to vadīs NBS karavīri, lai visiem interesentiem pastāstītu par šodienas armijas ikdienas dzīvi un uzdevumiem, kā arī ar paraugdemonstrējumiem parādītu savas spējas un prasmes aizstāvēt dzimteni.

Vakarā "Ziemeļblāzmas" lielajā zālē notiks grupas "ElektroFolk" koncerts, kura laikā tiks atskaņotas dziesmas no abiem grupas albumiem.