Kustība "Movember" un lauku ģimenes ārsti izveidojuši fondu medicīniskās palīdzības sniegšanai vīriešiem reģionos

Lasītākais
Flickr.com / ZaldyImg

Kustība "Movember Latvija" sadarbībā ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju (LLĢĀA) izveidojusi fondu "Movember", kura mērķis ir sniegt nepieciešamo medicīnisko palīdzību vīriešiem Latvijas reģionos, kuri dažādu iemeslu dēļ paši to nevar atļauties, aģentūru LETA informēja fonda veidotāju pārstāve Laura Ošiņa-Bēķe.

Informatīvās kampaņas ietvaros kustības pārstāvji piesaistījuši virkni uzņēmumu, ar kuru organizēto aktivitāšu palīdzību uzrunāt sabiedrību un aicināt ar ziedojumu atbalstīt iespēju reģionos dzīvojošajiem bez maksas pārbaudīt savu veselību, tādējādi izvairoties no pāragras saslimšanas ar vēzi.

Kā vēsta Latvijas Urologu asociācijas statistikas dati, Latvijā vidēji ik dienas kāds vīrietis mirst ar prostatas vēzi, it īpaši vecāki par 40 gadiem. Daudzi no slimniekiem pat nenojauš, ka viņiem ir attīstījies vēzis tā pirmajās stadijās, jo sākotnēji sūdzību nav, pašsajūta ir laba, tādējādi šķietami nav iemesla apmeklēt ārstu.

Ošiņa-Bēķe informēja, ka Latvijā 2016.gadā reģistrēti 7943 stiprā dzimuma pārstāvji, kas atrodas uzskaitē ar šo slimību. Ik gadu Latvijā tiek diagnosticēti vairāk nekā 1000 jauni prostatas vēža gadījumi. Pērn tika diagnosticēti 1065 gadījumi, taču pēdējo desmit gadu laikā no prostatas vēža miruši jau gandrīz 4000 vīrieši, no kuriem lielākā daļa ir tieši lauku reģionos, kur ir ierobežota pieeja ārstiem, tukrlāt arī finansiālie resursi, iespējams, neatļauj uzsākt sekmīgu ārstēšanās kursu.

Novembrī kampaņas laikā paredzēta virkne dažādu pasākumu vīriešu uzrunāšanai.

Piedalīties fonda atbalstīšanā iespējams ar "Ziedot.lv" starpniecību, atstājot savu ziedojumu tam īpaši paredzētās ziedojumu kastītēs akcijas partneru atrašanās vietās vai ar pārskaitījumu.