Latvija cer uz ciešāku ekonomisko sadarbību ar Meksiku

pexels.com

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) aicinājis Meksiku uz ciešāku sadarbību ekonomikā un izglītībā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā.

Ministrs Ņujorkā tikās ar Meksikas ārlietu ministru Luisu Videgaraju Kaso, lai pārrunātu divpusējās attiecības.

Rinkēvičs pauda Latvijas interesi ar Meksiku veicināt ciešāku sadarbību divpusēji, reģionālos un daudzpusējos formātos, kā arī uzturēt aktīvāku un regulārāku politisko dialogu.

Ministrs vērsa uzmanību uz apstākli, ka Meksika ir viens no Latvijai būtiskākajiem ekonomiskās sadarbības partneriem Latīņamerikā, īpaši informāciju un komunikāciju tehnoloģiju, pārtikas pārstrādes, farmācijas, transporta un loģistikas jomās. "Novērtējam Meksikas uzņēmuma "Cemex" investīcijas un darbību Latvijā, kas ir labs pamats, lai arī citas Meksikas kompānijas apsvērtu ienākšanu Latvijas tirgū," sacīja Rinkēvičs.

Amatpersonas pārrunāja arī sadarbību izglītības un zinātnes jomās. Pērn Latvijā studēja 43 studenti no Meksikas, no tiem 42 Rīgas Tehniskajā universitātē. Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvijas augstskolas ir ieinteresētas veicināt plašāku studentu un mācībspēku apmaiņu, kā arī sadarboties "Erasmus+" programmā.

Tāpat Rinkēvičs Meksikas ārlietu ministram Latvijas vārdā izteica līdzjūtību un pauda solidaritāti ar Meksikas tautu saistībā ar postošajām sekām, ko izraisījusi 18.septembrī notikusī zemestrīce.