Latvijas datorsimulāciju jaunuzņēmums "Cenos" cenšas ieiet ASV un Japānas tirgū

Lasītākais
pexels.com

Latvijas jaunuzņēmums SIA "Cenos", kura veidotā platforma apvieno atvērtā koda jeb "open source" modelēšanas programmas vienotā un lietotājiem draudzīgā vidē, cenšas ieiet ASV un Japānas tirgū, aģentūru LETA informēja viens no uzņēmuma līdzīpašniekiem Mihails Ščepanskis.

Ščepanskis sacīja, ka uzņēmums piedalījās ASV notiekošajā izstādē "Heat Treat 2017 Expo", kur savu produktu prezentēja Ziemeļamerikas termiskās metālapstrādes industrijai. "Izstādē guvām uzmanību no vadošajiem nozares uzņēmumiem un piegādājām programmatūras "demo" versijas desmit klientiem, tostarp industriālas tehnikas ražotājam "Caterpillar"," sacīja Ščepanskis.

Viņš arī piebilda, ka "Cenos" nesen izpelnījies atbalstu no Japānas pilsētas Fukuokas pašvaldības, kas palīdzēs tulkot materiālus japāņu valodā, kā arī pārstāvēs Latvijas jaunuzņēmumu sākotnējās sarunās ar japāņu kompānijām.

Iepriekš Ščepanskis aģentūrai LETA sacīja, ka pašlaik datorsimulāciju programmatūra ir ļoti dārgs prieks, ko var atļauties tikai retais. "Dārgākie risinājumi vienam lietotājam var izmaksāt līdz pat 200 000 ASV dolāru (165 837 eiro), tikmēr pārējiem jātērē laiks un resursi veidojot modeļus dabā un arī tos jātestē dabā," sacīja Ščepanskis.

Lai padarītu datorsimulācijas pieejamākas, "Cenos" komanda apvienojusi vienā lietotājiem draudzīgā platformā dažādus atvērtā koda rīkus. "Katrs rīks ir kā "lego" klucītis - viens simulē elektrību, cits - siltuma pārnesi. Inženieri var izvēlēties sev vajadzīgo kombināciju un testēt uz virtuālā modeļa," skaidroja "Cenos" pārstāvis.

SIA "Cenos" dibināts šā gada martā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3374 eiro, 52,19% tā kapitāldaļu pieder Ščepanskim, 30,79% - Raimondam Viļumam, 9,01% - Norvēģijā reģistrētajam "Latinvest AS", bet atlikušie 8% - Ugaunijā reģistrētajam "Wise Guys Batch 8 OU".