Latvijas drifteris triumfē vērienīgākajās Baltijas sacensībās

publicitātes foto

Pagājušajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē notikušajās šī gada vērienīgākajās drifta sacensībās Baltijā - “Drift Masters Grand Prix Betsafe King of Riga” - finālā, pārspējot "Drift Masters Grand Prix" kopvērtējuma līderi Adamu Zalevski, triumfēja trīskārtējais Latvijas čempions Jānis Eglīte. Šīs bija vienas no lielākajām sacensībām, kādas līdz šim ir aizvadītas Biķerniekos - uz starta izgāja kopumā 58 braucēji no 15 valstīm.

Kā portālu Vesti.lv informēja pasākuma rīkotāji, aizraujošas cīņas norisinājās jau no paša sestdienas rīta, jo kvalifikācijā uz TOP32 pretendēja vairāk nekā 58 dalībnieki. Kvalifikācijas pirmo trijnieku veidoja “Formula” Drift piloti Pjotrs Viečeks un Džeimss Dīns, kā arī Latvijas titulētākais drifteris Jānis Eglīte. No latviešiem finālbraucieniem kvalificējās arī Ēriks Ulass, Ivo Cīrulis, Raivis Graudiņš, Dāvids Jaunākais, Ingus un Ingemārs Jēkabsoni, kā arī “Formula Drift” braucējs Kristaps Blušs. Lai arī vairums latviešu iekļuva TOP16 kārtā, līdz labāko astotniekam bija palikusi vairs tikai viena latviešu cerība – Jānis Eglīte. 

Par pārsteigumiem TOP8 kārtā parūpējās Krizstofs Romanovskis un Dāvids Karkosiks, no sacensībām izslēdzot kvalifikācijas uzvarētājus Viečeku un Dīnu. Eglīte turpināja demonstrēt stabilu un skaistu sniegumu, vispirms pārspējot Karkosiku, bet finālā tiekot galā ar jauno poļu talantu Zalevski. Cīņā par trešo vietu Karkosiks bija spiests atzīt Romanovska pārākumu.

Foto: publicitātes foto

“Organizatori vēlas pateikt paldies visiem Latvijas faniem, līdzjutējiem, jo Jūs esiet labākie, tādu atbalstu, kādu latviešu piloti saņēma no tribīnēm, reti kur vēl kāds saņem, paldies par emocijām, paldies par to, ka bijāt ar mums. Paldies liels Rīgas Domei, par iespēju, ka bērniem pasākums līdz 16 g.v. bija bez maksas! Sacensības apmeklēja vairāk kā 400 bērnu, kuri varēja bez maksas ne vien skatīties sacensības, bet arī atpūsties LGK izklaides zonā, tikt pie baloniem, vērot balonu šovu un piedalīties citās atrakcijās,” pauž sacīkšu organizatore Elīne Berķe, uzsverot, ka “Drift Masters grand prix” noteikti atgriezīsies Rīgā nākamgad.